1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 8 Mart Etkinlikleri

Van'da 8 Mart Etkinlikleri

Van'da 8 Mart Etkinlikleri
A+A-

Van’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir program düzenlendi.


Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programa Van Valisi Aydın Nezih Doğan'ın eşi Hatice Doğan, AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan ile çok sayıda kadın katıldı. Program, bayanların el emeği göz nuru çalışmalarının sergilendiği serginin açılışının yapılmasıyla başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Hatice Doğan, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınların bölgede yıllarca yaşanan sorun nedeniyle yaşadıkları zorluklara değinen Doğan; "Yıllarca bu bölgede yaşanan olaylarla en büyük acıları kadınlar yaşadı. Ümit ediyorum ki bundan sonra bir daha bu acıları yaşamazlar. Bilindiği üzere toplumun temelini aile oluşturuyor. Ailenin temelini de kadınlar oluşturuyor. Kadınlar birey ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde en önemli faktördür. Bu nedenle kadının her sorunuyla öncelikli olarak ilgilenilmesi gerekmektedir" dedi.


AK Parti Milletvekili Gülşen Orhan’ın da bir konuşma yapmasının ardından ‘Ekonomide Kadının Gücü’ konulu panele YYÜ Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Müdürü Sema Sancak, akademisyen Zehra Yılmaz, Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Serpil Gülay ve Mikro Kredi kullanıcısı Arife Kal panelist olarak katılarak birer konuşma yaptılar.


Program, Neva Kültür ve Sanat Merkezi tiyatro gurubunun tiyatro gösterisi, müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisinin ardından son buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT