1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 769 Taşeron İşçi Kadro Aldı

Van'da 769 Taşeron İşçi Kadro Aldı

Van'da 769 Taşeron İşçi Kadro Aldı
A+A-

Türkiye Yol-İş Sendikası Van 1 Nolu Şube Başkanı M. Salih Çalımlı, Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü’ne bağlı çalışan taşeron işçilerinden 769’nun kadro sahibi olduğunu açıkladı.


Sendika binasında açıklamalarda bulunan Şube Başkanı M. Salih Çalımlı, 769 taşeron işçinin kadro sahibi olduğunu ve kadro sahibi olan çok sayıda işçinin maddi sıkıntısı olduğundan sendika olarak çok mutlu olduklarını söyledi. Çalımlı, “Sendikamızın 2010 yılının Mayıs ayında aldığı karar gereği, karayollarında çalışan taşeron işçilerin üyelikleri yapıldı. Sendikamız tarafından bu üyelerimizin asıl işi yaptıkları iddiasıyla iş mahkemelerinde davalar açıldı. Açılan davalarda, mahkemelerce bu işçilerin asıl işlerde çalıştırıldıkları, Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi oldukları tespit edildi. Yargıtay’a götürülen dilekçelerde, işçinin lehine karar verildi. 30 Nisan 2015 tarihinde Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda taşeron işçilerden oluşan geniş katılımlı toplantıda Başbakan tarafından kadro müjdesi verildi. Türkiye genelinde 5 bin 317 işçi 19 Ekim 2015 tarihinde kadrolu olarak iş başı yaptı. Kadroya geçen 5 bin 317 kişiden 769 kişi Van bölgesindeki Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iş yerlerinde kadrolu olarak iş başı yaptı” dedi.

Çalımlı, ikinci grupta bulunan yaklaşık 2 bin 900 kişinin de bir ay içerisinde büyük kısmının kadroya geçilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Bu durumda Van bölgesindeki taşeron işçilerin kadro sayısı bin kişi olacak” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT