1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN'DA 76 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

VAN'DA 76 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

VANDA 76 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
A+A-

Van\'da, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı 76 köy yolunun kapanmasına neden olurken, yüksek kesimlerde ise trafik olumsuz yönde etkileniyor.


Hava sıcaklıklarının bir anda düşmesiyle birlikte kar Doğu'da yüzünü göstermeye başladı. Van'da dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla sabaha kadar süren kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bir anda bastıran kar, kent merkezi ve çevresini beyaza bürüdü. Zaman zaman tipi halinde etkili olan kar yağışı, özellikle Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi ile aynı güzergahta bulunan 2730 rakımlı Güzeldere Geçidi’nde sisle birlikte trafiği olumsuz yönde etkiliyor.

Kar yağışı sonrası çoğunluğu Van merkezde olan ve kapalı bulunan 76 köy yolu kapandı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinde yol açma çalışmalarına başladı.

Karayolları 11 Bölge Müdürlüğü ekipleri, Van'ı çevre il ve ilçelere bağlayan 4 ayrı güzergah ile Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi’nde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise, gün boyu aralıklarla kar yağışı beklediklerini ifade ettiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT