1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Van'da 7 Bin 527 Kişi Girişimcilik Sertifikası Aldı

Van'da 7 Bin 527 Kişi Girişimcilik Sertifikası Aldı

Van'da 7 Bin 527 Kişi Girişimcilik Sertifikası Aldı
A+A-

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük, şu ana kadar 7 bin 527 kişiye girişimcilik belgesi verdiklerini söyledi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük, şu ana kadar 7 bin 527 kişiye girişimcilik belgesi verdiklerini, Girişimcilik Destek Programı kapsamında kendi işini kuranlara da toplamda 7 milyon 453 bin 641 TL hibe desteği sunduklarını söyledi. 

Van’da yaşanan işsizliğin azaltılmasına yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Bilal Emre Yörük, kentte bulunan girişimcilere hibe desteği vermeye devam ettiklerini belirtti. İşsizliğin asgari seviyelere indirilmesi için her türlü kolaylığı sağladıklarını anlatan Yörük, “KOSGEB olarak başlattığımız Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı kapsamında ilimizde bugüne kadar 7 bin 527 kişiye girişimcilik belgesi verdik. Kendi işini kuran girişimcilerimize ise toplam 7 milyon 453 bin 641 TL hibe vermiş bulunmaktayız. Her yıl uygulanan Girişimcilik Destek Programımızın en büyük amacı; girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasıdır. Program kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimi, yeni girişimci desteği, iş geliştirme merkezi desteği ve iş planı ödülü yer alıyor. Eğitimlerimiz, kendi işini kurmak isteyen girişimlerin bir iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini arttırmak amacıyla düzenlenir. Eğitimlerimizin yanı sıra girişimcilere işlerini kurmaları için hibe desteği de vermekteyiz. Programlarımızdan mezun olup sertifikasını aldıktan sonra kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize aynı zamanda KOSGEB olarak yeni girişimci desteği vermekteyiz. Yeni girişimci desteği kapsamında girişimcilerimize 30 bin TL tutarında hibe desteği sağlamaktayız. İşini geliştirmek için ise ayrıca 70 bin TL tutarında da 2 yıl ödemesiz kredi vermekteyiz. Program kapsamındaki faaliyetlerimiz devam etmektedir. Kendi işini kurmak isteyenlerin müdürlüğümüze gelerek, başvuru yapması gerekmektedir. Böylece desteklerimizden faydalanabilirler” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT