1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 600 kişilik ekip kışa hazır!

Van'da 600 kişilik ekip kışa hazır!

Van'da 600 kişilik ekip kışa hazır!
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 6 bin kilometre yol ağında yapacağı karla mücadele çalışmaları için tüm organizasyonunu tamamladı.

Van Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 6 bin kilometre yol ağında yapacağı karla mücadele çalışmaları için tüm organizasyonunu tamamladı. 600 kişilik ekip ve yüzlerce iş makinesi ile yapılacak karla mücadele çalışmaları için belediye adeta seferberlik ruhuyla çalışacak. 
Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bu yıl 6 bin kilometre yol ağında yapacak karla mücadele çalışmaları için tüm organizasyonların tamamladığı belirtildi. Açıklamada, “Tüm ilçelerde şantiyeler kuran belediye, alınan yeni araçları da ilçeler ve kent merkezinde konumlandırdı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık iki aydır bu çalışmalarla ilgili haritalar çıkarılarak, alanlarla ilgili veriler toplandı. Daha sonra ilçelerin yol ağına göre araçları konumlandıran belediye, ana arterlerde yapacağı çalışmalar için de tüm ekipleri hazır halde tutuyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı karla mücadele çalışmaları için 10 dozer, 40 greyder, 26 loder, 18 beko loder, 35 kamyon, 8 çekici trayler, 16 servis aracı, 16 çift kabin pikap, 5 kar savurma aracı, 6 tuzlama kamyonu, 4 minibüs olmak üzere toplam 150 iş makinesi, 40 hizmet aracı ve 450 kişi ile kış boyunca karla mücadele çalışması yapacak. Kentin ana arterleri için ise Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı 150 kişilik bir ekiple kaldırım ve ana arter kar temizleme çalışmalarına katılacak. 6 bin kilometre yol ağında çalışma yürütecek olan Van Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile koordinasyon içerisinde çalışmalarını yürütecek. En ücra mahallede bile yolların hızlıca açılması ve özellikle taşıma sistemi ile eğitim alan öğrencilerin okullarına ulaşması için de öncelikli çalışmalar yapacak. Yine belediye tarafından kriz merkezleri ve şikayetlerin değerlendirileceği iletişim kanalları da oluşturulacak” denildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT