Erciş Belediye Meclis Üyesi Aday listesi;
1- | Bahattin Aydın |
2- | Medeni İzgi |
3- | Emrullah Gün |
4- | Veli Yaşar |
5- | M. Sıttık Cengiz |
6- | Cahit Yağız |
7- | Arkın Arslan |
8- | Mehmet Yağar |
9- | Dürdane Şahin |
10- | Ekrem Nadiroğlu |
11- | Ahmet Mul |
12- | Fevzi Sardık |
13- | Muzaffer Yeşilçınar |
14- | Bahattin Çalışkan |
15- | Adnan Çalışır |
16- | Ali Haydar Şahiner |
17- | Abdurrahman Giyik |
18- | Süleyman Dadaş |
19- | İhsan Karadeniz |
20- | Rıdvan Kaya |
21- | Melek Akgün |
22- | Adem Avcı |
23- | Fecri Çelik |
24- | Nevim Zorlu |
25- | Murat Karagöz |
26- | Gülten Arslan |
27- | Mehmet Demirtaş |
28- | Sinan Gürbüz |
Gürpınar Belediye Meclis Üyesi Aday listesi;
1- | Zabıt Kahraman | Esnaf |
2- | Tahir Dural | Esnaf |
3- | Cafer Yoğun | Esnaf |
4- | Aydın Koyuncu | Esnaf |
5- | Musa Kulaz | Esnaf |
6- | Bilal Durak | Esnaf |
7- | Ahmet Karabulut | Esnaf |
8- | Salih Cengiz | Esnaf |
9- | Gıyasettin Bilican | Emekli |
10- | Dilek Acaban | Avukat |
11- | Nazmi Akkoyun | Serbest |
12- | Zümeyran Oral | Serbest |
13- | İbrahim Ayten | Serbest |
Bahçesaray Belediye Meclis Üyesi Aday listesi;
1- | Sedat Görür | Serbest Meslek |
2- | Süleyman Temur | İşletmeci |
3- | Musa Çağırcı | Yap-Satçı Emlak |
4- | Münür Ceyhan | İşletmeci |
5- | Aydın Tarakçı | Esnaf |
6- | Emrullah Orhan | Serbest |
7- | Elmas Ay | Kuaför |
8- | Nasrettin Akbaş | Emekli |
9- | İnan Yaşa | Esnaf |
10- | Necat Beyaz | Çiftçi |
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran’ın yanı sıra il ve ilçe teşkilatından isimlerin de yer aldığı Tuşba İlçe Belediye Meclis üyeleri listesinde ise 7 üniversite, 9 lise, 6 ortaokul 6 ilkokul mezunu bulunuyor.
Tuşba Belediye Meclis Üyesi Aday listesi;
1- | Ümit Kanan | Müteahhit |
2- | Havva Duran | Siyasetçi |
3- | Sıracettin Ünlü | İnşaat Mühendisi |
4- | Azad Gülengül | İnşaat Mühendisi |
5- | Aziz Deniz | İşçi |
6- | Zübeyir Yıdızbaş | İşçi |
7- | Mahmut Ekinci | Tekniker |
8- | Murat Darğın | İnşaatçı |
9- | Mehmet Şirin Maral | Ticaret |
10- | Nuri Arvas | Esnaf/Ticaret |
11- | Mehmet Şirin Oflas | İşletmeci |
12- | Nüsret Yıldız | Taşocağı İşletmecisi |
13- | Hasan Kılıltaş | İşletmeci/Esnaf |
14- | Ayşe Koç | İş Kadını |
15- | Cevdet Şahar | Çiftçi/Emekli |
16- | Tahsin Eşme | Ticaret |
17- | Necmettin Özgökçe | Şoför |
18- | Mustafa Uçar | Ticaret |
19- | Yusuf Özkol | İşçi |
20- | Semih Karakurt | Avukat |
21- | Tülün Kurtuluş | Esnaf |
22- | Taner Sönmez | Orman Ürünleri |
23- | Suat Dinci | Yönetici |
24- | Necdet Varşak | Araç Kiralama |
25- | Hakan Haskanlı | İnşaat/Otomotiv |
26- | Ozan Özkan Pınar | Müteahhit |
27- | Berrin Sürmeli | Dekanlık Özel Kalem |
28- | İlknur Eriş | Ev Hanımı |
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Kadir Özbilge ve İpekyolu İlçe Kadın Kolları Başkanı Suzan Türkoğlu’nun yanı sıra il ve ilçe teşkilatlarından isimlerin de yer aldığı İpekyolu İlçe Belediye Meclis üyeleri listesinde 13 üniversite, 7 lise, 11 ortaokul 2 ilkokul mezunu bulunuyor.
İşte AK Parti İpekyolu Belediye Meclis Üyesi Aday listesi;
1- Eren Adıgüzel- İnşaat Mühendisi
2- Halil Kaçmaz- Elektrik Teknikeri
3- Burhan Ölmez- İş Adamı
4- Kadir Özbilge- Kamu Yönetimi
5- Nevzat Eser- Müteahhit
6- Suzan Türkoğlu- Peyzaj Teknikeri
7- Necip Etik- İnşaat Mühendisi
8- Hüsamettin Kıvanç- Esnaf
9- Hüseyin Ateş- Çiftlik Yöneticisi
10- Aykut Balandi- Emekli öğretmen
11- Mahmut Kösem- Elektrik Mühendisi
12- Fahreddin Atay- Emekli
13- M.Salih İlim- Özel Sektör
14- Orhan Özdek- Yönetici
15- Necmi Sevimli- Esnaf
16- İhsan Tayfan- Makine Teknisyeni
17- Sedrettin Şevgin- Emekli
18- Hatice Akgül- Yönetici
19- Erkan Alpaslan- Eğitim Yöneticisi
20- Necmi Soyhan- Müteahhit
21- Emin Acar- İş Adamı
22- Beyza Nur Aslanoğlu- Elektrik Mühendisi
23- Vediye Bizan- Emekli
24- Fikri Ölçücü- Emekli
25- Eyüp Öztürkçü- Emekli
26- Zafer Tunçdemir- Yönetici
27- Sibel Aydınözü- Görsel Sanatlar
28- Dinçer Atacan- Yönetici
29- Ekrem Çakar- Emekli
30- Salih Tetikoğlu- İş Adamı
31- Filiz Alkan- Esnaf
32- Alaadin Karaca- Emekli
33- Günay Elçi- Yönetici (VANSESİ GAZETESİ)