1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 450 Genç Kamplara Gönderildi

Van'da 450 Genç Kamplara Gönderildi

Van'da 450 Genç Kamplara Gönderildi
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 2014 yılında açılan Deniz ve Doğa kamplarının 1. Dönemi başladı.

Başvuruları 5 Mayıs - 6 Haziran arasında yapılan kamplara Vanlı gençler yoğun ilgi gösterdi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı gençlik merkezlerince yapılan yoğun tanıtım faaliyetleri sonucunda Van, yaklaşık 3 bin 700 başvuru ile en çok başvuru yapılan iller arasında ilk sıralarda yer aldı. Bu yıl yaklaşık 28 bin gencin katılacağı kamplar için Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce Van’a 450 kontenjan ayrıldı. Vanlı gençler; Bolu Aladağ, Manisa Kırkağaç, Hatay Arsuz Uluçınar, Mersin Silifke Kapızlı ve Kırşehir Kaman gençlik kamplarında 7 gün boyunca kamp yapacak. Kamplarda yüzme, tiyatro, müzik, basketbol, voleybol ve rafting gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyetin yanı sıra etik ve insani değerler, madde bağımlılığıyla mücadele gibi konularda da eğitimler verilecek.

Gençlik kamplarıyla ilgili açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız, kamplarda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle gençlerin gelişimlerine katkı sağlandığını belirtti. Başvuru sürecinde karşılaştıkları ilginin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Yıldız, “Okullar tatile girdi. Artık dinlenme ve biraz da eğlenme zamanı. Tamamen ücretsiz olan gençlik kampları, gençlerin tatil yapabilmesi için güzel bir fırsat” dedi.

Kampların karma olmadığını, gençlerin kız, erkek ve yaş gruplarına ayrıldığını ifade eden Yıldız, “Anne babaların içi rahat olsun. Gençlerimiz güvenli ortamlarda, güzel faaliyetlerle kamplarını tamamlayıp dönecekler” diye konuştu.

24 Haziran’da ilk grupla başlayacak olan kamplara Van’dan toplam 10 grup katılacak. Gençlik kampları, 13 Eylül 2014 tarihinde sona erecek.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT