1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VAN’DA 306 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

VAN’DA 306 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

VAN’DA 306 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
A+A-

Van’da, 2012-2013 eğitim öğretim yılının yarı yıl tatili bu sabah çalan ilk ders zili ile sona erdi. Kentte 11 bin 500 öğretmen ve 306 bin öğrenci ders başı yaptı.


Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen iki haftalık tatilin ardından bugün ders başı yaptı. Van genelinde ise okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan 11 bin 500 öğretmen ve 306 bin öğrenci, sömestr tatilinden dönerek ikinci döneme ‘merhaba’ dedi. Öğrencilerin 15 günlük tatillerinin ardından yoğun bir çalışma dönemi ise başlamış oldu. İkinci dönem, ortaokul öğrencileriyle lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav takvimine göre, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar için 9 Haziran Pazar günü yapılacak. Lise son sınıf öğrencilerinin üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) 24 Mart Pazar günü yapılacak. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) 22-29 Nisan 2013 tarihleri arasında başvurulacak.


İkinci dönemin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Van’da eğitim öğretimin kalitesini arttırmaya yönelik projelerin çalışmalarına başlayacaklarını belirtti. Yoğun bir tempo içerisinde olacaklarını ve amaçlarının ilin eğitim kalitesini arttırmak olacağını anlatan Kına, “İkinci dönemin ülkemize, ilimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarı getirmesini diliyorum” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT