1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da 19 Mayıs Coşkusu

Van'da 19 Mayıs Coşkusu

Van'da 19 Mayıs Coşkusu
A+A-

Van’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

Türkiye’nin en uzun, dünyanın ise ikinci uzun caddesi olarak bilinen İskele Caddesi’nde yapılan ‘Gençlik Yürüyüşü’ ile başlayan etkinliğe Van Valisi İbrahim Taşyapan, Garnizon Komutan Vekili Ali Yalçın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasetin Kırekin, kurum amirleri, STK temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

15 Mayıs’ta Van Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması ile başlayan etkinlikler, bugün Türkiye’nin en uzun caddesi olan İskele Caddesi üzerinde bulunan Özen Adalı Anadolu Lisesi önünde başlayan yürüyüşle devam etti.

Yaşar Kemal Parkı’na kadar devam eden yürüyüşün ardından Van Valisi İbrahim Taşyapan ve beraberindekiler burada kurulan stantları gezdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği eski oyunların oynandığı alanları gezen Taşyapan ve beraberindekiler, daha sonra İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimlerde yer alan özel eğitimli köpeklerin uyuşturucu bulma gösterilerini izledi.

3-519.jpg

Daha sonra tören alanına geçen katılımcılar, burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından zeybeklerin sergilediği oyunları izledi.

Tören, çeşitli dallarda derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

5-429.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT