1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van'da 15 Şubat Sessizliği

Van'da 15 Şubat Sessizliği

Vanda 15 Şubat Sessizliği
A+A-

Van'da esnafın büyük bir bölümü 15 Şubat nedeniyle kepenk açmazken, yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekipleri ara sokaklarda iş yerlerinin açılması için sık sık anons yaptı. Abdullah Öcalan'ın T

Van'da esnafın büyük bir bölümü 15 Şubat nedeniyle kepenk açmazken, yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekipleri ara sokaklarda iş yerlerinin açılması için sık sık anons yaptı.
Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin 14. yıl dönümü nedeniyle Van'ın Cumhuriyet ve Kazım Karabekir Caddelerinin dışında kalan sokaklarda esnafın büyük bir bölümü kepenk açmadı. İş yerlerinin önüne kadar geldiği gözlenen esnafın büyük bir bölümü kepenk açmadan beklemeye başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekipleri ise, ara sokaklarda dolaşarak iş yerlerini açmakta tereddüt yaşayan esnaf için anons yaptı. Esnaftan iş yerlerini açarak Van halkına hizmette bulunmalarını isteyen polisler, tüm güvenlik önlemlerinin alındığını ve hiçbir sıkıntının bulunmadığını dile getirdi. Birçok sokakta aynı manzara yaşanırken, resmi kıyafetli polisler yer yer iş yerlerini açmaları konusunda vatandaşları ikna çalışmalarını sürdürdü.
(SER-MSA-GS-Y)

15.02.2013 10:52:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT