1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Van'a Şaka Gibi Otogar!

Van'a Şaka Gibi Otogar!

Van'a Şaka Gibi Otogar!
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından otogarın eski yerine yapılan yeni otobüs terminali bazı vatandaşların ve otobüs firmaların tepkisine neden oldu.

Eski yerine yapılan yeni terminal binası birçok ilçenin terminal binasından daha küçük. Van’da 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından büyük hasar gören Van Otobüs Terminalinin yerine daha büyük ve büyükşehir olan Van’a yakışır modern bir terminalin inşa edileceği ifade edilmişti. Yaşanan depremlerin ardından yaklaşık üç yıldır konteynırlarda hizmet veren otobüs firmaları her ne kadar yeni yapılan binadan memnun olmadıklarını belirtse de konteynırlardan kurtuldukları için mutlu olduklarını söyledi. Otogar esnafları, yeni otogarın depremden önceki haline göre çok daha iyi olduğunu belirterek, “Depremden sonra konteynırlarda hizmet vermek bizim için çok zordu. Kışın soğuktan, yazın da sıcakta konteynırlarda Van halkına hizmet vermeye çalıştık. Ama şuan otogar normale döndü ve çok iyi, ama tabi bu otogar Van’a yakışmıyor. Daha modern ve büyük bir otogar yapılması gerekiyor. Eski otogarın yerine yapılan yeni otogarımız o kadar da kötü değil ama eskiye göre çok iyi, konteynırlardansa burada hizmet vermek daha iyi buda bizim çok güzel bir şeydir.” Şeklinde konuştular.

O PROJE HAYAL OLDU 

Van Büyükşehir Belediyesi 2012 yılında yeni otogar binası için büyük bir projenin hazırlandığını kamuoyuna açıklamış yeni terminalin yeri konusunda çeşitli alternatifler düşünülmüştü. Hatta Büyükşehir belediyesi son olarak otogarın çevre yolunda yapılmasına karar vererek daha modern ve Van’a yakışır yeni bir projeyi kamuoyuna sunmuştu. Kamuoyuna sunulan bilgide otogarın kısa süre içinde ihale edilerek hizmete gireceğini belirtmişti. (VanEkonomist)

van-otogar-projesi.jpg

van-otogar-projesi-001.jpg

1-135.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT

3 Yorum