1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'a 1.5 milyar liralık yatırım

Van'a 1.5 milyar liralık yatırım

Vana 1.5 milyar liralık yatırım
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için gittiği Van\'da, hükümetin yaptığı yatırımlardan bahsederek, \'Van\'a, iki günde 1.5 milyar liralık yatırımı kazandırmış olacağız\' dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için gittiği Van'da, hükümetin yaptığı yatırımlardan bahsederek, 'Van'a, iki günde 1.5 milyar liralık yatırımı kazandırmış olacağız' dedi. Van'ın Beşyol Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, deprem sonrası Van'da yeniden inşa ettikleri yatırımları, hizmetleri konutları teslim ettiklerini, toplu açılış töreniyle de yeni hizmetlerin şehre kazandırılacağını ifade etti.
 
2600 KONUT TAMAM
Erdoğan, İlkokul, ilköğretim okulu, imamhatip liseleri, ticaret meslek liseleri ve endüstri meslek lisesi, yüzme havuzları, yurtlar, sağlık ocakları, 112 istasyonları, aile sağlığı merkezleri, bölünmüş yollar ile çeşitli altyapı yatırımların yanında TOKİ'nin 267 milyon liralık yatırımla 6 ayrı bölgede tamamladığı 2 bin 644 konutu hizmete alacaklarını söyledi. Van'a yapılan diğer yatırımlar hakkında da bilgi veren Erdoğan, bunların arasında pek çok fabrikanın yanında, 100 milyon liralık yatırım bedelli 2 otel ve 127 milyon liralık yatırım olan Edremit Aşkale Çimento Fabrikası yeni üretim hattının da yer aldığını söyledi.
A+A-

HABERE YORUM KAT