1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Yeşillenecek!

Van Yeşillenecek!

Van Yeşillenecek!
A+A-

Van’daki Bir Fidan Bir Umut Derneği tarafından başlatılan çalışmalar çerçevesinde kentin yeşil alan sorununun çözülmesi hedefleniyor.


Kuruluş işlemlerini tamamlayan ve yakın bir zamanda faaliyete başlayacak olan Bir Fidan Bir Umut Derneği, Van’ın yeşil alan sorununu çözmeyi hedefliyor. Van’ın ağaçlandırma sorununu çözmek amacıyla Bir Fidan Bir Umut Derneği çatısı altında bir araya geldiklerini ifade eden dernek yöneticileri, gelecek nesillere yeşil ve temiz bir dünya bırakmayı hedeflediklerini söylediler. Derneğin kuruluş amacının Van’ın yeşillendirilmesi olduğunu ifade eden yetkililer, “Bir Fidan Bir Umut Derneği, gönüllülük esasıyla Van’ı ağaçlandırma için yola çıktı. Bunun içinde ciddi bir proje hazırladık. Bu proje ile çok kısa bir sürede Van’da belirlenen yerlerde ağaçlandırma çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerini kullandılar.
Derneğin; dünyadaki doğa varlıklarının korunmasına yönelik bilincin gelişmesine ve yayılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulduğunu ifade eden yetkililer, “Ağaç ve doğa dostlarının sevgilerini eyleme dönüştürülmesine yardımcı olmak, mümkün olduğu kadar ağaçları fotoğrafları ile tanıtmak, doğal çevreyi ve ağaçları korumak adına gerçekleştirilecek her türlü projeyi geliştirmek ve organize etmek, var olan projelere destek vererek katılımcı olmak, oluşturduğumuz sürekli büyüyen fotoğraf arşivi ile ağaç severlere, çocuklara, gençlere ve paydaşlara büyük bir kaynak sağlamaktır. Ayrıca oluşturacağımız platform ile Türkiye’nin en küçük birimlerine kadar sesimizin duyulmasını sağlayarak referans gösterilen bir oluşum olmayı amaçlamaktayız” dediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT