1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van Valiliği'nden 'konteynır Kent' Açıklaması Van

Van Valiliği'nden 'konteynır Kent' Açıklaması Van

Van Valiliğinden konteynır Kent Açıklaması  Van
A+A-

Van Valiliği, yazılı ve görsel medyada yer alan 'depremzede vatandaşlar konteynır kentlerden çıkarılıyor' iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden y

Van Valiliği, yazılı ve görsel medyada yer alan 'depremzede vatandaşlar konteynır kentlerden çıkarılıyor' iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı.
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yaşanan iki büyük depremin ardından Vanlı depremzedelerin barınmaları amacıyla Aralık 2011 tarihinde Van merkezde kurulmaya başlanan konteynır kentlerin sayısının Haziran 2012 tarihi itibariyle 31'e ulaştığı belirtildi. Açıklamada, "Deprem sonrası evleri ağır hasarlı ve yıkılan vatandaşlarımız için TOKİ tarafından yaptırılan konutlarının teslimine ise kasım ayından itibaren başlanılmış olup, evlerine kavuşan vatandaşlarımızın konutlarına gitmeleri konusunda Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğümüz tarafından bilgilendirme yapılmıştır. Ancak deprem öncesi kirada olan ihtiyaç sahibi ve tapusu müşterek olan vatandaşlarımızın konteynır kentlerde kalmalarına müsaade edilmiştir. Basın aracılığıyla kamuoyuna yansıyan haberlerde yer aldığı gibi ihtiyaç sahibi kiracılar, müşterek tapusu olanların konteynırlarda zorla çıkarıldığı iddiaları asılsızdır. AFAD İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan tebligatlarda, TOKİ'den hak sahibi olmalarına karşın konutlarına taşınmayan ve ev kiralama imkanına sahip olmalarına rağmen konteynırda oturmaya devam eden memurların konteynırları boşaltmaları istenmiştir" denildi.
(MSA-Y)

23.01.2013 17:50:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT