1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Valiliğinden Flaş Açıklama!

Van Valiliğinden Flaş Açıklama!

Van Valiliğinden Flaş Açıklama!
A+A-

Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi tarafından iftar ve sahur saatleri arasında kapatılan Cumhuriyet Caddesi için flaş bir açıklama yaptı.

WanHaber.com - Haber Merkezi

Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı sonuna kadar iftar ve sahur saatleri arasında kapatması kararlaştırılan ve akabinde kapatılan Cumhuriyet Caddesi için flaş bir açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesinin aldığı kararın bozularak caddenin trafiğe açıldığını belirten Van Valiliği, caddede haksız ve usulsüz bir kazanç ortamı yaratıldığını söyledi.

İşte Van Valiliği tarafından yapılan o açıklama:

"Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nce(UKOME)  06.05.2019 ile 03.06.2019 tarihleri arasında, ilimiz Cumhuriyet Caddesi’nin Beşyol Kavşak ve Soydan Kavşak arasında kalan kısmının,  20:00 ile 03:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacağı kararı alınmış olup söz konusu karar uygulanmakta ve Cumhuriyet Caddesi belirtilen saatlerde trafiğe kapatılmaktadır.

1-    İlimizin en işlek caddelerinden olan ve merkezi bir konumda olan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının  cadde üzerinde meydana gelebilecek toplumsal olaylara müdahale edilmesini engelleyeceği 

2-    Ambulans, itfaiye, AFAD, polis vb. ekiplerin caddeye girmesi gereken olumsuz hallerde (yangın, patlama, kavga vb.) caddenin trafiğe kapatılmasının bu araçların olumsuz durumlara müdahale etmesini imkansız hale getireceği değerlendirilmektedir.

3-    Caddenin trafiğe kapatılması sonrası seyyar satıcıların yol üzerinde tezgah açtığı, açtıkları tezgahlarda vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda satış yaptıkları görülmekte olup  vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda yapılan ve ticari rekabet kurallarına aykırı yapılan satışlarla ilgili cadde üzerinde iş yeri bulunan ve cadde üzerinde günlük yaşamını devam ettiren vatandaşlar tarafından çok sayıda ihbar ve şikayet yapılmaktadır.

Belirtilen hükümler doğrultusunda Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi,  suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verilmiştir." denildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT

7 Yorum