1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik'ten VİMED'e Ziyaret

Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik'ten VİMED'e Ziyaret

Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik'ten VİMED'e Ziyaret
A+A-

Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik, Van İnternet Medyası Derneği (VİMED) Başkanı Bekir Güneş’i ziyaret etti.


Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik, VİMED Başkanı Güneş’i ziyaret ederek Van’ın sorunlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. VİMED’i çok önemsediğini ifade eden Çelik, Van’ı çok sevdiğini ve bu nedenle de Van basını için elinden gelen ne varsa yapacağını vurguladı. VİMED Yönetim Kurulu üyelerini İstanbul’a davet eden Çelik, “Van Vakfı olarak önceliğimiz gençlere yardımcı olmaktır. Bundan dolayı her yıl birçok öğrenciye burs veriyoruz. Van’da işsizlik hat safhadadır. İşsiz gençlerimizi gördüğümüzde içimiz yanıyor. Gençlerimiz huzurlu olursa, kentimiz kalkınır. Bir an önce yetkililer bu kentte yatırım yapmalıdır ve istihdam oluşturmalıdır. Van TSO Başkanı Necdet Takva’yı bu konuda takdir ediyorum. Van’a iş adamlarını getirmek için birçok girişimde bulundu. Buna bizzat şahidim. Van bu değerlerine sahip çıkmalıdır” dedi.


30 Mart 2014 yerel seçim sonuçlarına da değinen Çelik, “HDP halkın iradesiyle seçimleri kazandı. Kimse HDP’nin nasıl oy aldığını eleştiremez. Ancak belediyelerimiz bir an önce kentin sorunlarına cevap vermelidir. Van artık hak ettiği yere gelmelidir. Elbirliğiyle bir şeyler yapmalıyız. Bu memleket hepimizindir” diye konuştu.


Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik’e yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür eden Güneş ise, “VİMED olarak kentin sorunlarına duyarlıyız. Van basınını iyi bir yere getireceğimize inanıyorum. Medyayı hiçbir siyasetçi yönetmemelidir. Gazeteciler özgür olmalıdır. Van dışında yaşayan Vanlı ağabeylerimizi ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Van’ın sorunlarını, sıkıntılarını her zaman tartışmalıyız, eleştirmeliyiz” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT