1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Van, Uluslar Arası Spor Salonuna Kavuşuyor

Van, Uluslar Arası Spor Salonuna Kavuşuyor

Van, Uluslar Arası Spor Salonuna Kavuşuyor
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli ve Partililer ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından deprem sonrası temeli atılan 5 bin kişilik...

 

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli ve Partililer ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından deprem sonrası temeli atılan 5 bin kişilik Nur Tatar Kapalı Spor Salonu inşaat alanına giderek, yapılan yatırım ve önemi hakkında bilgi verdi.

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras,  Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli ve Partililer ile birlikte AK Parti Hükümetinin deprem sonrası yaptığı yatırımlardan birisi olan 5 Bin Kişilik “Nur Tatar Kapalı Spor Salonu”  inşaat alanına giderek yapılan yatırımın önemi hakkında İl Başkanı Abdullah Aras bir açıklama yaptı. Aras, “AK Parti Hükümetimiz, Van depremleri sonrasında oluşan yaraları sarmasıyla beraber ayrıca Van’ın gelişmesini ve kalkınmasını sağlayacak diğer yatırımlara da devam etmektedir. Bu yatırımlardan birisi olan ve deprem sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç tarafından temeli atılan 5 Bin Kişilik Nur Tatar Kapalı Spor Salonu inşaatına Haziran 2012 de başlanmıştır. 12 milyon 245 bin liralık bu yatırım, 39 bin metrekarelik bir arazi üzerinde 6 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olup, 2014 yılında hizmete açılacaktır. Bu yatırım, sadece Van’ın değil aynı zamanda bölgenin en büyük ve en modern Ulusal ve Uluslar arası standartlara sahip örnek bir yatırımıdır. Olimpiyat gururumuz olan Nur Tatar kardeşimizin isminin verildiği 5 Bin Kişilik Kapalı Spor Salonu, Ulusal ve Uluslar arası her türlü servis sporunu sağlayabilecek kapasiteye, donanıma ve teknolojiye sahip olacaktır.  Bölgemizdeki gençlerimize, her branştaki sporcularımıza ve Van’ın turizmine önemli oranda katkı sunacak olan bu yatırımı Van’a kazandırdığı için başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a ve İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.  

A+A-

HABERE YORUM KAT