1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van ülke gündeminde ilk sırada yer aldı

Van ülke gündeminde ilk sırada yer aldı

Van ülke gündeminde ilk sırada yer aldı
A+A-

‘Van Denince Aklıma’ Tag’ı Türkiye’de 8 saat boyunca 1. Sırada yer aldı. Günlerce ilk 10 Tag arasında kalan ‘Van Denince Aklıma’, binlerce tweet aldı.

Tag’ın mucidi Burhan İnan güzel bir çalışma olduğunu ve her kesimden tweetler atıldığını söyledi. Bu olayın medyaya da çıktığını ifade eden İnan, haberlerde kendisine yer verilmemesine de anlam veremediğini aktardı. 

Van, geçen hafta içerisinde günlerce sosyal medya ağı Twitter’da gündem olmayı başardı. Sosyal medya kullanıcısı Burhan İnan’ın açtığı ‘Van Denince Aklıma’ Tag’ı Vanlılardan büyük ilgi gördü. Binlerce tweet’in atıldığı Tag, bir anda Türkiye gündeminde TT oldu. 8 saat boyunca ülke gündeminde 1. Sırada yer alan Tag, sadece Vanlıların değil Van’da görev yapan veya Van’a yolu düşen çoğu kişininde katılmasını sağladı. Kimi anısını, kimi siyasileri kiminin de Van’ın sorunlarına değindiği tweetlere Eski Bakan Ertuğrul Günay’da katıldı. ‘Van Denince Aklıma’ Tag’ını açan Twitter kullanıcısı Burhan İnan, Tag’ın aniden aklına geldiğini ve 6 saatte TT olduğunu söyledi. İnan olayı medyaya taşıyan gazetecilerin kendinden hiç bahsedilmediği için üzüldüğünü belirterek şöyle konuştu; “Öyle otururken aklıma geldi. Daha önceden de 2013 yılında bir arkadaşım yapmıştı onu. Bende dedim yazayım bakalım millet Van’la ilgili neler hatırlayacak. 6 saat TT oldu zaten. Güzel bir çalışma oldu. Birkaç gazeteci bunu haber olarak kullandı. Fakat benden hiç bahsetmediler. Sanki bu Tag kendi kendine oluştu. Uğraşan yapan benim fakat haberlerde benden hiç bahsedilmedi. Bu duruma açıkçası çok üzüldüm. Bu Tag içerisinde sinirlenen, gargara yapan, siyasilere saydıran, Van’ın sorunlarını ele alan var. 8 saat boyunca 1. Sırada yer aldı. Her kesimden tweet atanlar oldu.” dedi.

NAZMİ KARCA -MERKÜR HABER

 

A+A-

HABERE YORUM KAT