1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Turizm Derneği'nden Çağrı

Van Turizm Derneği'nden Çağrı

Van Turizm Derneği'nden Çağrı
A+A-

Van Turizm Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir, İran pazarına sahip çıkılması konusunda çağrıda bulunarak, Kapıköy Sınır Kapısı’nın transit geçişlere açılmasının buna en büyük katkı sunacak etken olduğunu söyledi.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Turizm Derneği Başkanı Abdullah Tunçdemir, İran ile pazar ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Bunun en başında Saray ilçesinde bulunan Kapıköy-Razi Sınır Kapısı'nın transit kara taşımacılığına açılması olduğunu anlatan Tunçdemir, “Yeni binanın ve yolun bitmesi gerekmektedir. Türkiye tarafından bulunan yol hemen hemen bitmiş durumda ama İran tarafındaki yolun bitmeyişi ticari ilişkilerimizin de gelişmesini geciktirmektedir. Bu kapı uluslar arası ticari ilişkilerin gelişmesine de büyük katkı sunacak bir kapıdır. Kapıköy konumu bakımında Habur-Gürbulak Sınır Kapısı’nı geçebilecek bir kapasiteye sahiptir” dedi.

“PLAJLARIN VE EĞLENCE MERKEZLERİNİN KURULMASI GEREK”
Van halkına da uyarılarda bulunan Abdullah Tunçdemir, “Bize Van halkına düşen görevlerde var. Bizler buraya gelen İranlılara fahiş fiyatlarda ürün satmamamız gerekiyor. Bu ticari ilişkilerimize balta vurmaktan başka bir şey değil. Böyle yapıldığı sürece esnaflarımız yarın öbür gün bu piyasayı da bulamayacaklar. Ayrıca bu ticari ilişkilerimizin devam etmesi için İranlıları burada tutmak için acilen halk plajlarının kurulması şarttır. Denizimiz, gölümüz var ama bir plajımız bile yok. Keza eğlence merkezlerin kurulması büyük bir ihtiyaçtır. Bu konuda gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT