1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Van TSO'da EMİTT Fuarı İçin Hazırlıklar Başladı

Van TSO'da EMİTT Fuarı İçin Hazırlıklar Başladı

Van TSO'da EMİTT Fuarı İçin Hazırlıklar Başladı
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası, 23-25 Ocak 2015 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan EMİTT 2015 fuarı için ilgili kurum, kuruluş ve sektör temsilcileri ile toplantı gerçekleştirdi.


Van Ticaret ve Sanayi Odası Dr. Miyazaki Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van’ın en önemli sorununun tanıtım eksikliği olduğunu belirterek, “Yıllardır dile getirilen en büyük sorunumuz, Van’ın dışarıdan yeterince bilinmediğidir. Bunun için Van’ın doğru ve fazla tanıtılması gerekir. Günümüzde fuarlar en önemli tanıtım alanlarıdır. Biz de Van’ın tanıtımı için EMİTT 2015 Fuarı’na katılmalıyız. Ancak doğru ve Van’a yakışır bir tanıtım sergilemeliyiz. Bunun için Van’da bulunan tüm kurumlar ve ilgili sektör temsilcileri gerekli duyarlılığı göstermeli, katkı sunmalıdır” dedi.

Van TSO Başkanı Takva, Van’ın çok önemli değerleri olduğunu, bunun için her yıl bir tema seçilerek tanıtım yapılması fikirlerinin olduğunu belirterek, “Kahvaltı, Van Gölü, Van’ın tarihi, Akdamar Adası ve Kilisesi gibi birçok temanın fuarlarda etkin tanıtımının yapılması gerekir” şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan kurum ve kuruluş temsilcileri ayrı ayrı söz alarak yapılması gerekenler hakkında bilgiler aktardılar. EMİTT Fuarı’nın çok önemli bir tanıtım fırsatı oluşturduğunu dile getiren katılımcılar, “Ancak katılım şekli farklılaşmalı. Önceki yılların aksine bu yıl Van standının görkemli olması, ziyaretçi çekmesi gerekir. Bunun için tüm kurumlar üzerine düşeni yapmalı” ifadesini kullandılar.

Toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, DAKA, MÜSİAD, Kahvaltıcılar Derneği, VADGİAD, OSB, TÜRSAB BYK Temsilcisi, otel, seyahat acentesi temsilcileri katıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT