1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van TSO ve ABİGEM'den pazarlama ve satış eğitimi

Van TSO ve ABİGEM'den pazarlama ve satış eğitimi

Van TSO ve ABİGEMden pazarlama ve satış eğitimi
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ve Van Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) işbirliğinde ‘Pazarlama ve Satış Eğitimi’ verildi.


Van TSO Tuşba Salonu’nda yapılan Pazarlama ve Satış Eğitimi’ne odaya üye firmaların çalışanlarının yanı sıra öğrenciler, akademisyenler, sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı. Yaklaşık üç saat süren eğitimde, Van ABİGEM eğitim uzmanlarından Bahri Sanver Aydın, katılımcılara çeşitli bilgiler verdi. Aydın, “Mutlaka büyük düşünün, hayal edemeyeceğiniz hiçbir şeye ulaşamazsınız. Bunun için kendinizi iyi tanımlayıp, geleceğinizi kurgulamanız gerekir. Marka olmalıyız. Türkiye’de çok yer geziyorum. Çok insanla ve kurumla çalışıyorum. Van Ticaret ve Sanayi Odası, bu kentin önemli markalarından biridir. Bunu gittiğim yerlerde gördüm. Bu odanın yöneticileri vizyonlarını geniş tutmuş, hedeflerini yüksek tutmuş. Böyle fikirlere sahip kurumsal bir yapı, her zaman daha ileriye gider. Gördüğüm en iyi odalardan biri Van Ticaret ve Sanayi Odası’dır” dedi.

Aydın, pazarlama kavramının içeriği; tanımlaması, çağdaş pazarlama kavramına geçişin evreleri, pazarlama çalışmalarını etkileyen faktörler, satışın evreleri, satışta soru sormanın önemi, satış sunumu, itirazlarla başa çıkma yöntemleri, satış sıralaması, satıcılara öğütler gibi konulara güncel örnekler de verdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT