1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van TSO Seçimleri Değerlendirdi

Van TSO Seçimleri Değerlendirdi

Van TSO Seçimleri Değerlendirdi
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini yazılı bir açıklama ile değerlendirdi.

WanHaber.com - Haber Merkezi

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini yazılı bir açıklama ile değerlendirdi. Halkın iradesini sandığa yansıttığını belirten Van TSO, Van'ın ilk kez 3 kadın ile parlamentoda temsil edileceğibi belirtti. İşte Van TSO'dan yapılan o yazılı açıklama:

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile halkımız iradesini sandığa yansıtmıştır. Ülke genelinde seçimlere katılımın yüksek olması da ayrıca sevindirici olmuştur.
Pazar günü yapılan seçimler ile ilimiz 8 milletvekili kontenjanı için sandık başına giderek tercihini belirlemiştir. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaklaşık %85 oranında katılım gerçekleştiren halkımız, demokrasinin temel gereği olan seçimler sonucunda milletvekillerimizi seçmiş bulunmaktadır. Sonuçların ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. 

Van tarihinde ilk kez 3 kadın milletvekili ilimizi temsil edecektir. Bu durum nüfusunun yarısı kadın olan şehrimizde kadınların aynı zamanda ekonomik hayatın aktörleri olarak rol üstlenmeleri bakımından ümit verici bir gelişme olmuştur. 

Yüksek bir katılım oranı ve en önemlisi sükunet içerisinde gerçekleşen Milletvekili seçimleri sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gerektiği düşüncesinde olduğumuzu ifade etmek isteriz. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak seçilen tüm milletvekillerimiz ile işbirliği içerisinde olacağımızı ve kendilerine her türlü desteği sağlayacağımızın bilinmesini isteriz. 

İlimiz ülke genelinde yaşanan ekonomik durgunluğa ek olarak yerel bir ekonomik kriz yaşamaktadır. Çok fazla beklentimiz ve çözüme kavuşması gereken sorunlarımızın olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle bölgeler arası gelişmişlik farkının oluşturduğu makasın daralması,  ilimiz yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda radikal tedbirlerin alınması gerekmektedir. Milletvekillerimizden beklentimiz bu sorunları çözümü konusunda çaba göstermeleridir. Kendilerine ilimizin sorunlarının çözümü konusunda destek vermeye hazırız. 

Halkın iradesinin sandığa yansıdığı seçimlerde meclise girmeye hak kazanan Vekillerimizi kutluyor, seçimin kendilerine ve ilimize hayırlı olmasını diliyoruz.  

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu

 

A+A-

HABERE YORUM KAT