1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van Tkdk, İlk Projeyi İmzaladı

Van Tkdk, İlk Projeyi İmzaladı

Van Tkdk, İlk Projeyi İmzaladı
A+A-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörlüğü ilk proje sözleşmesini imzaladı. Kurul binasında düzenlenen imza töreninde çalışmalar hakkında bilgi veren TKDK Van İl Koo

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörlüğü ilk proje sözleşmesini imzaladı.
Kurul binasında düzenlenen imza töreninde çalışmalar hakkında bilgi veren TKDK Van İl Koordinatörü Necip Özgökçe, ilk sözleşmesinin imzalanmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Özgökçe, "Van olarak 3. çağrımıza çıktık. Bugün ilk projemizin sözleşmesini imzalayacağız. Bu projede et amaçlı yarı entansif koyun yetiştiriciliği yapmak, AB standartlarında ağıl, kaba ve kesif yem depoları tesis edilerek, hijyen hayvan refahı, konforu ve yem güvenliği sağlamaktır. Projenin maliyeti 1 milyon 960 bin TL'dir. Biz projeye yüzde 65 oranında destek sağladık" dedi.
İlk proje sahibi olan Borja Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Gıda Danışmanlık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limitet Şirketi sahibi Kasım Candan da, "Bizler deprem dolayısıyla Van'da proje hazırlayamadık. Biz burada bir proje hazırlayıp önce kendimiz bunu ispat etmek istedik. Uğraştık ve kurul personellerinin yardımlarıyla ortaya güzel bir proje çıktı. Buradaki amacımız, tarım danışmanlığı olarak çiftçiye 10 defa anlatmaktansa bir projeyi hazırlayıp çiftçilere 1 kez de anlatmaktır. Çünkü görsellik her zaman daha etkili olmuştur. Artık çiftçilerimiz de projeyi yerinde görüp ona göre proje hazırlarlar. Biz bir proje hazırlamayı düşündüğümüzde tüm hibe fonlarını masaya yatırdık ve proje hazırladık. Bu işi ciddi anlamda yapmak isteyenlerin mutlaka buraya proje vermelerini tavsiye ediyoruz" şeklinde konuştu.
Ardından TKDK Van İl Koordinatörü Necip Özgökçe ile şirket sahibi Kasım Candan proje sözleşmesini imzaladı.
(Yİ-MSA-Y)

29.01.2013 16:15:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT