1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van sokaklarında heykel çalışması

Van sokaklarında heykel çalışması

Van sokaklarında heykel çalışması
A+A-

Belediye bünyesinde açılan Nuda Kültür ve Sanat Merkezi heykeltıraş bölümü öğrencileri Sanat Sokağı\'nda canlı performans sergileyerek, heykel yaptı.

 
Van Belediyesi bünyesinde açılan Nuda Kültür ve Sanat Merkezi heykeltıraş bölümü öğrencileri, Sanat Sokağı'nda canlı performans sergiledi. Sergi hakkında bilgi veren Nuda Kültür ve Sanat Merkezi heykeltıraş bölümü öğrencilerinden Locan Ata, "Bugün burada bulunduğumuz için sevinçliyiz. Amacımız neler yapabileceğimizi anlatabilmekti. Halkın ilgisi oldukça iyi" dedi. Heykellerin çizimindeki konuların genel olduğunu belirten Ata, "Kendi kültürümüzün, kendi değerlerimizin heykelini yapmak için sokaklarda olacağız" dedi. 
 
Heykeltıraş bölümü eğitmenlerinden İhsan Bal ise "Temel amacımız Van halkını heykelle, sanatla tanıştırmadır. Açıldığından bu yana büyük bir ilgiyle alanımıza başvuran öğrencilerimizin bugün burada yeteneklerini sergilemelerini ve neler başarabileceklerini göstermek istedik. Sanatımızın temel amacı sokaklara halkın arasında neler yapabileceğimizin farkına varmak" diye konuştu. Öğrencilerin iki gün boyunca canlı performans sergileyeceklerini kaydeden Bal, heykel sergisinin Cumartesi günü açılacağını belirterek, Van halkını sergiye davet etti. DİHA
 
\"\"
A+A-

HABERE YORUM KAT