1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Sokakları Yeniden Karıştı!

Van Sokakları Yeniden Karıştı!

Van Sokakları Yeniden Karıştı!
A+A-

Van'da DBP ve HDP tarafından , Güneydoğu'daki bazı ilçelerdeki sokağa çıkma yasaklarını protesto eyleminin ikinci gününde yine olaylar çıktı.

WanHaber.com - Haber Merkezi

Van'da dün yaşanan Abdullah Öcalan'a özgürlük ve bölgede yaşanan sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek amaçlı toplanan gruba polis müdahale etmiş, HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım'da katliamlara karşı topyekun direnişte olacaklarını, Kürdistan'daki saldırılar son bulana kadar her gün aynı saatte yürüyüş gerçekleştireceklerini belirtmişti.

HDP ve DBP'nin çağrısı sonrası bu günde protesto yürüyüşü yapmak isteyen binlerce kişiye polis yine müdahalede bulundu. Biber gazı, tazyikli su ve plastik mermilerle müdehalede bulunan polislere eylemcilerde taşlarla karşılık verdi.

Beşyol tarafında toplanan grubun Cumhuriyet Caddesi'ne girmesine izin verilmezken, grup Beşyol'da bulunan HDP il binasının önüne geldi. Burada toplanan grubun bir basın açıklaması yapılması bekleniliyor.

Öte yandan İnsan Hakları Derneği Van Şube Başkanı Murat Melet'inde aralarında bulunduğu bir çok kişi çıkan olaylarda yaralandı. Çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı olaylar ara sokaklarda devam ediyor.

galeri.png

Van'daki Olaylar İkinci Gününde galerisi resim 1

Van'daki Olaylar İkinci Gününde galerisi resim 3

Van'daki Olaylar İkinci Gününde galerisi resim 5

Van'daki Olaylar İkinci Gününde galerisi resim 6

Van'daki Olaylar İkinci Gününde galerisi resim 13

Van'daki Olaylar İkinci Gününde galerisi resim 20

3-385.jpg

4-312.jpg

5-188.jpg

3-384.jpg

4-311.jpg

5-187.jpg

(FOTO: OKTAY CANDEMİR, BEDRAN BABAT, RUŞEN TAKVA)

A+A-

HABERE YORUM KAT

5 Yorum