1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Sokakları Savaş Alanına Döndü!
Van Sokakları Savaş Alanına Döndü!

Van Sokakları Savaş Alanına Döndü!

Van’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından düzenlenen Kobani'ye destek gösterisinde olaylar çıktı.

A+A-

Van’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından düzenlenen Kobani'ye destek gösterisinde olaylar çıktı. Polisin uyarısına karşın dağılmayıp, taş ve havai fişek atarak direnen gruba polis, gaz bombasıyla ve tazyikli su ile müdahale etti.

Kobani'de IŞİD saldırılarını protesto etmek için HDP ve DBP’liler bugün saat 17.00 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Fekiye Teyran Parkı önünde toplandı. Basın açıklaması öncesi kentin en işlek mekanı olan caddede yürümek isteyen protestocu gruba polis izin vermedi. Bunun üzerine kalabalık arasında bulunan bir grup, önlem alan polislere doğru taş atmaya başlayınca olay çıktı. Polis, protestocuları göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak dağıttı. Bunun üzerine ara sokaklara dağılan göstericiler de polislere taş, molotofkokteyli ve havai fişek atarak karşılık verdi. Cadde ve ara sokaklardaki olaylar devam ediyor.

1-127.jpg

2-122.jpg

3-140.jpg

4-116.jpg

5-081.jpg

6-048.jpg

7-034.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum