1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Sokakları Karıştı!

Van Sokakları Karıştı!

Van Sokakları Karıştı!
A+A-

Van’ın Hacıbekir Mahallesi’nde YDG-H’nin kuruluş yıldönümünü kutlamak isteyen gençlere polis tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti.


Van’ın Hacıbekir Mahallesi’nde Yurtsever Gençlik Hareketi’nin (YDG-H) kuruluş yıldönümü için toplanan grubamahalleye 20’yi aşkın zırhlı araç ve çevik kuvvet epikleri ile giren polis, cadde ve sokakları ablukaya alarak, tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti.

Grup polis müdahalesine taş, ses bombası ve Molotof ile karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmanın büyümesi üzerine esnaflar ve sokaktan geçen yurttaşlar polislere tepki gösterirken, gençlere destek verdi. Polisin esnafların iş yerlerini de hedef alarak sıktığı tazyikli su sonucunda birçok cam kırılırken, yurttaşlar polislere tepki gösterdi.


“Polis gazetecileri hedef aldı” iddiası
Öte yandan bir dairenin çatısından haber takibi yapan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabirleri de polisin tazyikli su sıkması sonucu düşme tehlikesi atlatırken, kamera ve fotoğraf makineleri ise tazyikli suyun çarpması sonucu kullanılamaz hale geldi.

Kaynak: İMC

A+A-

HABERE YORUM KAT