1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Sokakları Fena Karıştı!

Van Sokakları Fena Karıştı!

Van Sokakları Fena Karıştı!
A+A-

Van'ın İpekyolu İlçesine bağlı Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi ile Edremit İlçesine bağlı Şehit Fırat Mahallesi'nde polis ile göstericiler arasında çatışma çıktı.

Diyarbakır'ın Silvan ve Sur ilçeleri ile Şırnak'ın Cizre ilçelerinde ikinci kez ilan edilen sokağa çıkma yasağı, Van'ın İpekyolu İlçesine bağlı Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi ile Edremit İlçesine bağlı Şehit  Fırat Mahallesi'nde protesto eden halk ile polis arasında çatışmalar yaşanıyor. Xaçort Mahallesi'ne bağlı Sürmeli Sokak ile Şehit Fırat Mahallesi'ne  bağlı Bayırlı Sokak'ta bir araya gelen çok sayıda genç, yollara barikat ve hendekler kazarak yolu trafiğe kapattı. Çok sayıda akrep ve TOMA tipi zırhlı araç ile yolları açmaya çalışan polis tazyikli su ve gaz bombalarıyla gençlere müdahalede bulunurken, gençler polise havai fişek, ses bombası ve molotof kokteylleriyle karşılık verdi.  Karşılıklı çatışmaların yaşandığı mahallelerde polisin kullandığı aşırı gazdan dolayı halk nefes almakta bile güçlük çekerken, birçok kişi evlerinin balkonundan tencere ve tava çalarak protestolara destek verdi.
 
Olaylar her iki mahallede devam ederken, polis helikopteri mahalle üzerinde daireler çizerek uçuş gerçekleştiriyor. (Haber: WanGundem - Video: Dem Nüçe - Foto: Arif Aslan)

 

 

xacort-004.jpg

xacort-005.jpg

xacort-006.jpg

xacort-007.jpg

xacort-008.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum