1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Van Milletvekili Adayı Adaylıktan Çekildi

Van Milletvekili Adayı Adaylıktan Çekildi

Van Milletvekili Adayı Adaylıktan Çekildi
A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Saadet Partisi Van Mileltvekili Adayı Zeynep Konak'ın da aralarında bulunduğu 4 milletvekili adayının adaylıktan çekilmeleri için kararını verdi.


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Saadet Partisi Van Mileltvekili Adayı Zeynep Konak'ın da aralarında bulunduğu bulunduğu 4 milletvekili adayının adaylıktan çekilmeleri ile ilgili bir karar verdi. YSK adaylıktan çekilen milletvekili adayları için "ilgili il seçim kurulu başkanlıklarınca, mahallinde alışılmış usullerle ilan edilmesine" karar verdi.

YSK'NIN KARARI RESMİ GAZETE DE YAYINLANDI
YSK'nın konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kararda, kesin aday listelerinin Resmi Gazete'de ilanından sonra, Saadet Partisi Van 4. sıra milletvekili adayı Zeynep Konak, BBP İstanbul 3. Bölge 9. sıra milletvekili adayı Serdar Güldalı ve Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayları İbrahim Tatlıses ve İbrahim Toru'nun adaylıktan çekildikleri belirtildi. Kararda, adaylıktan çekilmelerin, İstanbul, Şanlıurfa ve Van İl Seçim Kurulu Başkanlıklarınca, "mahallinde alışılmış usullerle ilan edilmesine" karar verildiği bildirildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT