1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van-Mer İzmir'deki Fuara Katılacak

Van-Mer İzmir'deki Fuara Katılacak

Van-Mer İzmirdeki Fuara Katılacak
A+A-

Türkiye’nin en büyük mermer ve granit fabrikası olan Van Mermer ve Granit Fabrikası’nın (Van-Mer) İzmir’de yapılacak olan 19. Uluslar arası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na katılacağı bildirildi.


Gökçenay Group tarafından 50 milyon TL yatırım ile gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük mermer ve granit fabrikası olan Van-Mer; bir milimetre inceliğinde kesim yapabilen yeni teknolojinin dünyada üçüncü, Türkiye’de ise ilk örneğidir. 27-30 Mart 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslar arası Fuar Alanı Kültürpark’ta yapılacak olan Marble 2013 19. Uluslar arası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na katılacak olan Van-Mer, üretimini yaptığı ürünlerinin tanıtımını yapacak.


Doğu Anadolu Bölgesi’nin öz kaynaklarla yapılan en büyük yatırımlarından biri olan Van-Mer; 18 bin metrekare kapalı alanı, 40 bin metrekare stok ve depolama alanı ve yıllık 500 bin metrekarelik üretim kapasitesi ile Van’ın en büyük yatırımı. Van-Mer, Van’dan ABD’ye işlenmiş taş ihracı ile Çin, Kanada, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Kuzey Avrupa ülkeleri ile Dubai’yi kapsayan geniş ticari bir ağa sahip. 2 bin 500 çalışanı ile bölgede en büyük istihdamı sağlamış olan Gökçenay Group, Van’da vergi rekortmeni ve 2023 vizyonunda ilk 500 büyük kuruluş arasına girmeyi hedefliyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT