1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Kitap Fuarını Kaç Kişi Ziyaret Etti

Van Kitap Fuarını Kaç Kişi Ziyaret Etti

Van Kitap Fuarını Kaç Kişi Ziyaret Etti
A+A-

Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, “9 gün boyunca açık olan kitap fuarını yaklaşık 150 bin kişi ziyaret etti” dedi.

Ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek fuarı değerlendiren Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, fuarın genel anlamda güzel geçtiğini, fuara toplamda 61 firmanın katıldığını söyledi.

60’a yakın yazarın imza, panel ve söyleşi yaptığını ifade eden Güler, “Bölgede genel anlamda en verimli fuar oldu. 9 gün boyunca açık olan fuarı yaklaşık 150 bin kişi ziyaret etti. İsmail Beşikçi, Şükrü Erbaş, Vehbi Vakkasoğlu ve Halit Ertuğrul gibi ünlü yazarları vatandaşlarla buluşturduk. Bu fuarda gördüğümüz eksiklikleri tamamlayarak önümüzdeki yıllarda daha güzel fuarlar yapmayı hedefliyoruz. Amacımız ulusal fuarlar yaparak Van’ın ve bölgenin ekonomisine, kalkınmasına ve markalaşmasına katkı sunmaktır. 2016 yılında tarım ve kitap fuarını başarıyla gerçekleştirdik. Eylül ayında ‘Turizm’ ekim ayında ise ‘İpekyolu’ fuarlarını yapacağız. Bunun yanında kasım ayında mobilya ve tekstil fuarlarının yapılması içinde çalışmalarımız sürüyor. İnşallah çalışmalarımızı ne kısa sürede tamamlayıp mobilya ve tekstil fuarını da yapacağız” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT