1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Van Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Van Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin yapılan 5'inci olağan genel kurulunda başkanlığına yeniden Ümit Keser seçildi.


Van Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi 5'inci olağan genel kurulu yapıldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan genel kurula Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Erhan Aksoy, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Kent Konseyi Başkanı Ümit Keser, sivil toplum örgütü, kamu kurumları, dernek ve muhtar temsilcileri katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından divan üyelerinin seçimi yapıldı.

Ardından Kent Konseyi Başkanı Ümit Keser bir konuşma yaptı. Halkın yönetime aktif katılımının önemine vurgu yapan Keser, bu kültürün tüm kentlerde oluşması gerektiğini söyledi. Kent Konseylerinin bir kent için çok önemli olduğunu aktaran Keser, "25 yıl önce kent konseyleri kurulmuş olsaydı, bugün belki de sözünü ettiğimiz birçok sorunu yaşamamış olurduk. 25 yıl sonra da bugün yaşadığımız sorunları yaşamamak için kent konseyinin önemli bir misyon yüklenmesi gerekiyor" dedi.

Türkiye'nin iç barışını mutlaka sağlayacağını söyleyen Keser, herkesin bu sürece destek vermesi gerektiğini aktardı. Keser, "Yaşamın sözlü baskısı olmadan, yazıyı yasalar oluşmaz. Bu nedenle halka da bu konuda önemli görevler düşüyor" şeklinde konuştu.

Keser'in konuşmasının ardından gelen konuklar birer konuşma yaparken, Kent Konseyi bünyesinde Sanat ve Çevre Meclisleri'nin kurulması oy birliği ile kabul edildi. Ardından yapılan Kent Konseyi Başkanlık Seçimlerinde 25 oy alan Ümit Keser seçilirken, yönetim organları da seçimle belirlendi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT