1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Kahvaltısı Derneği'nden Rektör Battal'a Ziyaret

Van Kahvaltısı Derneği'nden Rektör Battal'a Ziyaret

Van Kahvaltısı Derneği'nden Rektör Battal'a Ziyaret
A+A-

Van Kahvaltısı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Caner, Van’ın her alanda birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, Van kahvaltısının da marka haline gelmesi için bu birlikteliğin önemli yere sahip olduğunu belirtti.


Van Kahvaltısı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Caner, Başkan Yardımcısı Ahmet Cintan ile birlikte Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı makamında ziyaret etti. Rekorun kırılması ile ilgili görüş alışverişin yapılmasının ardında, ayrılan zaman için Prof. Dr. Battal’a teşekkür eden Caner, Van kahvaltısının Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesinin büyük bir başarı olduğunu kaydetti. Her bir Vanlının bu başarıdan büyük bir emeğinin bulunduğunu anlatan Caner, “Bu başarıdan sonra omuzlarımıza artık büyük bir sorumluluk binmiştir. Kahvaltımızın marka haline gelmesi yolunda gerekli adımları atacağız. Bu adımları atarken de bizlerin yalnız bırakılmaması gereken desteğin sunulmasını herkesten bekliyoruz. Bu konuda tüm kamu kurum kuruluşlar başta olmak üzere herkesin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Çünkü Van kahvaltısı ilimizin kültürüdür. Bunun çok daha iyi yerlere gelmesi için bizler kahvaltıcılar olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bu bakımdan bu kültür için gerekli hassasiyetin gösterilerek, destek sunulması gerekir” dedi.


Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Peyami Battal ise, Van kahvaltısının bu şehir için çok önemli bir değere sahip olduğunu belirtti. Bu değeri çok iyi bildiklerini anlatan Prof. Dr. Battal, “Biz isteğimiz, Van’ın da artık bir Kayseri, bir Gaziantep’in markalaştığı ürünleri konusunda istediği konuma gelmesidir. Van’ın kültürünün markalaşması ile birlikte kentimiz kazanacaktır. Tabi ki bunun olabilmesi için el ele vererek gereken birlikteliği göstermeliyiz. Biz üniversite olarak Van kahvaltısının markalaşması yolunda elimizden gelen her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Bize düşen her ne ise onu yapmaya, gerekli katkıyı sunacağımızı bilmenizi istiyoruz. Van kahvaltısının markalaşması bu birliktelik ile mümkün olacağının herkesçe bilinmesi gerekir” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından ziyaret son buldu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT