1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Kahvaltısı Derneği'nden Aydın Nezih Doğan'a Ziyaret

Van Kahvaltısı Derneği'nden Aydın Nezih Doğan'a Ziyaret

Van Kahvaltısı Derneği'nden Aydın Nezih Doğan'a Ziyaret
A+A-

Van Kahvaltısı Derneği üyeleri, Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı makamında ziyaret ederek, sunmuş oldukları desteklerden dolayı kendisine teşekkür ettiler.


Van kahvaltısının Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesinde etkin rol oynayan kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerini ziyaret eden Van Kahvaltısı Derneği’nin bir sonraki durağı Van Valisi Aydın Nezih Doğan oldu. Ziyaret esnasında Vali Doğan’a teşekkür eden Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, bu rekor ile Van kahvaltısının büyük bir ivme yakaladığını söyledi. Van için yapılan her türlü çalışmanın önemli olduğunu vurgulayan Caner, “Biz Van Kahvaltısı Derneği üyeleri olarak, bu değerimizin daha da iyi yerlere gelmesi için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu amaç doğrultusunda bütün kahvaltıcılar bir dernek çatısı altında toplandık. Dernek sayesinde eksiklerimizi giderek, yapacağımız çeşitli çalışmalarla da Van kahvaltısını daha doğru ve daha sağlıklı bir biçimde dünyaya tanıtmaktır. İlk olarak Ramazan ayı içerisinde halkımızı kuracağımız kardeşlik sofrasında ağırlamak istiyoruz. İftar çadırımızda her gün halkımıza iftar yemeği verilecektir. Bu konuda katkı sunmak isteyenleri de bekliyoruz. Yapacağımız tüm etkinliklerde amacımız Van kahvaltısını ön planda tutmaktır. Bu konuda siz büyüklerimizin de desteklerini beklemekteyiz” dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğan ise, Van kahvaltısının Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesinin Van adına gurur verici olduğunu söyledi. Van’ın önemli bir kent olduğunu, hak ettiği noktaya bir türlü gelemediğini anlatan Vali Doğan, “Bunun için en önemli etken huzur ve güven ortamıdır. Van’ın huzurlu olduğunu bilen kişi sırf buraları görmek için yurt dışından kalkar gelir. Ama tersi olduğu zaman hiçbir zaman gelmeyi istemez. O yüzden hepimizin bu huzur için elimizden geleni yapmamız gerekir. Biz valilik olarak bunun için her zaman hazırız. Tüm etkinliklerinize de destek olacağımızı bilmenizi istiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ikramların sunulması ile birlikte ziyaret sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT