1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Kahvaltısı Derneği 'Travel Turkey İzmir Fuarı'na Gidiyor

Van Kahvaltısı Derneği 'Travel Turkey İzmir Fuarı'na Gidiyor

Van Kahvaltısı Derneği 'Travel Turkey İzmir Fuarı'na Gidiyor
A+A-

Van Kahvaltısı Derneği, 4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Travel Turkey Fuar ve Konferansı’na katılarak Van kahvaltısını tanıtmaya hazırlanıyor.


Van Kahvaltısı Derneği, Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarı’nda yerini alacak. Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan etkinliğe Brezilya, Suriye, İngiltere, Yunanistan, Portekiz, Tunus, Slovakya ve KKTC’den de birçok firmanın katılacağı belirtildi. 4 gün sürecek olan fuarda Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner başta olmak üzere Erdem Solbaş, Ahmet Cintan, Metin Koç, Rıdvan Öcal ve Kenan Coşkun, kahvaltı ürünlerini ziyaretçilere ikram ederek tanıtıma katkı sunacak. Yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda İzmirliler otlu peynir başta olmak üzere birçok Van ürününün tadına varma fırsatı yakalayacak. 


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, bu kültürün ileri seviyelere ulaşması için her fuarda yer alacaklarını belirtti. Van kahvaltısının çok iyi noktalara ulaşacağını ve bunun için hedeflerinin bulunduğu güzel çalışmalara imza attıklarını anlatan Caner, “Van’ımızın önemli değerlerinden biri olan bu kültürün tanıtılması yolunda bizleri bir an bile yalnız bırakmayan iştirakçimiz By Ekonomist yetkilileri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımızın daire amirlerine bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Yer aldığımız her fuarda standımızda yer alan kahvaltı ürünlerimiz ziyaretçilerin akınına uğruyor. İzmir Fuarı’nda da bu ilginin kat kat artacağına inanıyorum. Ben ve arkadaşlarım da burada ilimizin doğal ve değerli ürünlerini ziyaretçilerimize tattırarak, tanıtımını sağlayacağız. Bu kültürü çok iyi noktalara taşıyacak olan proje ve çalışmalarımızı ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT