1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Van Kadın ve Doğum Hastanesi Yeni Binasına Taşındı

Van Kadın ve Doğum Hastanesi Yeni Binasına Taşındı

Van Kadın ve Doğum Hastanesi Yeni Binasına Taşındı
A+A-

Van’da yaşanan depremde binası yıkılan ve ardından Bölge ve Etiğim Hastanesi binasında hizmet veren Kadın ve Doğum Hastanesi, yeni binasında hizmete başladı.


Van Kamu Hizmetleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat, Kadın ve Doğum Hastanesi’nin yeni binasında hizmete başlaması nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. Ulusal ve yerel gazetecilerle bir araya gelen Vural, Van Gölü manzaralı olan binayı kiralayarak hastane hizmetine sunduklarını ifade ederek “Yılda 10 bin doğumun gerçekleştiği bir ilde yaşıyoruz. İnsanlar ömründe bir kaç kez doğum gibi böyle güzel bir olayla karşılaşıyor. Böyle mahrem ve güzel bir olaya has bir mekan oluşturduk. Bilindiği üzere depremde Kadın ve Doğum Hastanesi’ne ait binamız yıkıldı ve ondan sonra bölge hastanesi binasında hizmet verilmeye başlandı. Şu anda kiraladığımız bina bize çok yakındı ve uygundu. Bu nedenle burayı kiraladık. Burada 16 kadın doğum uzmanı doktor, sağlık personelli görev yapacak. 100 doğum yataklı bir hastanemiz oldu. Ayrıca 30 civarında bebek kuvözimiz var” dedi.


Bölge ve Araştırma Hastanesi rahatladığını belirten Van Kamu Hizmetleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat, “Bilindiği üzere bölge hastanemiz oldukça sıkışmıştı. Ancak Kadın ve Doğum Hastanesi’ni yeni binaya taşınınca bölge hastanesi de rahatlamış oldu. Şu anda kentte hizmet verebilecek bin yatağımız var. Bunun dışında halen inşaatı devam eden 500 yataklı bir hastanemiz var. O da tamamlanırsa deprem öncesi yatak sayımızı geçeceğiz. Elimizden geldiği kadar odalarımızı tek yataklı yapma gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT