1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE KIREKİN ATANDI

VAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE KIREKİN ATANDI

VAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE KIREKİN ATANDI
A+A-

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Teftiş Kurulu Başkanı Kıyasettin Kırekin atandı.

WanHaber.com - Haber Merkezi

İstanbul Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Van Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına'nın yerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Kıyasettin Kırekin'in atandığı belirtildi.

Kıyasettin Kırekin kimdir?
 
1971 Van-Özalp doğumlu, İlkokulu Özalp İlçesinde, Lise Öğrenimini Alpaslan Öğretmen Lisesinde yaptı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde 1990’da mezun oldu. , 1998 Yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması, Ekonomisi ve Teftişi Bölümünden mezun olarak Eğitim Uzmanı diplomasını aldı. 2011 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması, Ekonomisi ve Teftişi Bölümünde Yüksek Lisans Öğrenimine başladı. Ders dönemini başarı ile tamamladı.
 
Görev Yaptığı Yerler ve Yıllar
 
1991 Yılında sınıf öğretmeni olarak Bayburt İline atandı. 1993-2000 yılları arasında Van’da çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 2001 yılında İlköğretim Müfettişi olarak Şırnak İline atandı.
 
2006-2008 arası Şırnak İlköğretim Müfettişleri Başkanı olarak görev yaptı. 2008’de Van İline atandı. 2011 den bu güne Van Eğitim Denetmenleri Başkanı olarak görev yapmaktadır.
 
Çalışmaları
 
Eğitim ve öğretmen konulu mahalli gazetelerde yayımlanan birçok yazısı mevcuttur. Mesleki etik konulu makale çalışmaları ile öğretmen konulu öykü çalışması bulunmaktadır. TKY, İKS gibi alanlarda İl Formatörlüğü görevlerini yürütmüştür. “Yönetici Yeterlikleri” konulu tez çalışmasını yapmaktadır. 

A+A-

HABERE YORUM KAT

5 Yorum