1. HABERLER

  2. Van İçin Bir Şarkı Bestele Yarışması Birincisini Seçti

Van İçin Bir Şarkı Bestele Yarışması Birincisini Seçti

Van İçin Bir Şarkı Bestele Yarışması Birincisini Seçti
A+A-

Van Valiliği ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen “Van İçin Bir Şarkı Bestele yarışması sona erdi. Yarışmada Cavit Ersoy’un ‘Çok Sevgiler Geçti’ bestesi birinci oldu.


Rescate Hotels’te düzenlenen yarışmada 221 eserden finale kalan 10 eser yarıştı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışmada birbirinden güzel 10 eser sanatçılar tarafından canlı performans olarak seslendirildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Cavit Ersoy tarafından bestelenen ve Kadir Adıgüzel tarafından seslendirilen ‘Çok Sevgiler Geçti’ şarkısı birinci olurken, bestesi Engin Çır’a ait ‘Bir Van Sevdasıdır’ şarkısı ikinci, Bestesi Buğra Sercan Sahil’e ait ‘Sanki Ufuk Hergün Ateş Dansında’ şarkısı ise üçüncü oldu. Yarışmada birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL para ödülü verildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Van Valisi Münir Karaloğlu ve YYÜ Rektörü Peyami Battal tarafından ödüllerin verildiği program ikramlarla son buldu.


Programa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Van Valisi Münir Karaloğlu, YYÜ Rektörü Peyami Battal, Van Vali yardımcıları, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekilleri, Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Kayahan Türkmenoğlu, Kamu kurum ve kuruluş amirleri ile vatandaşlar katıldı.
 

A+A-

HABERE YORUM KAT