1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Van Hüsrevpaşa İlkokulu ve Orta Okulu Açılıyor

Van Hüsrevpaşa İlkokulu ve Orta Okulu Açılıyor

Van Hüsrevpaşa İlkokulu ve Orta Okulu Açılıyor
A+A-

Van’daki depremlerden hasar gördüğü için tadilata alınan ve güçlendirme çalışmaları tamamlanan Hüsrevpaşa İlkokolu ve Ortaokulu\'nun, 27 Aralık Perşembe günü eğitim ve öğretime açılacağı öğrenildi.


Eğitim öğretim yılı başladığı gün tadilata alınan Hüsrevpaşa İlkokolu ve Ortaokulu nihayet açılıyor. Yarı yıl tatilinin bitimine 1 ay kala kendi okullarında eğitim görecek olan öğrenciler için okul baştan aşağı temizleniyor. Biten tadilat çalışmalarının ardından sınıfların yıkanması için seferber olan okul yöneticilerinin de sevinçli olduğu görüldü.


Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Van Hüsrevpaşa İlkokolu ve Ortaokulu Müdürü Naci Aslan, nihayet kendi okullarına kavuşacaklarını belirtti. İki gün sonra yine okul bahçelerinin çocukların güzel sesleriyle çınlanacağını vurgulayan Aslan, “Bildiğiniz gibi okulumuz hemen eğitim öğretim yılının başında tadilata alınmıştı. Geçen süre zarfından yeni bir kimliğe bürünen eğitim kurumumuzda çalışmalarda son buldu. Şuan okulumuzun temizlik çalışmaları yapılıyor. Sınıflar, koridorlar yıkanıyor. Allah nasip ederse Perşembe günü burada kendi okulumuzda öğrencilerimizle birlikte olacağız. Okulun tadilata alınması ile birlikte öğrencilerimizin yarısı Tuncay Uras İlköğretim Okulu, diğerleri de Vestel Kız Meslek Lisesi’nde eğitimlerini sürdürüyorlardı. Çok şükür artık bu eğitimlerimize kaldığımız yerden kendi okulumuzda devam edeceğiz. Hem okul ve hem de öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

A+A-

HABERE YORUM KAT