1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van halkı büyük mitinge hazır

Van halkı büyük mitinge hazır

Van halkı büyük mitinge hazır
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Van’da katılacağı mitinge ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan HDP Van İl Yöneticisi Necmi Kalçık, tüm Van halkını mitinge davet etti.

Wan Haber Merkezi

7 Ocak 2016 Perşembe günü Van’da düzenlenecek ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılacağı mitinge ilişkin  Van İl binasında düzenlenen basın toplantısına DBP Van İl Eş Başkan Yardımcısı Fadıl Barıştıran, HDP İl Eş Başkan Yardımcısı Reşit Karakaya, HDP Van il yöneticileri, HDP-DBP ilçe yöneticileri ile STÖ temsilcileri katıldı.

Basın toplantısında konuşan HDP Van İl Yöneticisi Necmi Kalçık şunları söyledi : “ Burada Roboski katliamında yaşamını yitirenleri bir kez daha saygıyla anıyoruz. Kürt halkı nasıl Roboski’yi unutmadıysa Sur’u, Cizre’yi, Kerboran’ı, Silvan’ı ve Nusaybin’i de unutmayacaktır. Cumhurbaşkanı Gazze’de ölen çocuklardan söz ediyor ama bu ilçelerimiz de hala cenazelerimiz yerde bekliyor. Bu yüzden 13 ilçemizde bu zulme ve şiddete karşı harekete geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ve başında ki Cumhurbaşkanı bilsin ki, bu halk sahipsiz değildir.  Kısa sürede yapacağımız demokratik eylemlerle bunu göstereceğiz. 7 Ocak’ta Beşyol Mevkiinde yapacağımız ve Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın da katılacağı mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Artık ‘Savaşa dur’ demenin zamanı gelmiştir.”

A+A-

HABERE YORUM KAT