1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van-Hakkari Tabipler Odası Seçimlerini Kim Kazandı?

Van-Hakkari Tabipler Odası Seçimlerini Kim Kazandı?

Van-Hakkari Tabipler Odası Seçimlerini Kim Kazandı?
A+A-

Hakkari Tabipler Odası seçimi yapıldı. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda yapılan seçim kıyasıya yarışa sahne oldu.

Van Hakkari Tabip Odası 2016 – 2018 dönemi başkan ve yönetimini belirmek için sandık başına gitti. Sabah saatlerinde başlayan seçimde Sağlıkta Birlik ve Demokratik Katılımcı Hekimler grupları yarıştı.

Seçimin sonunda Van Hakkari Tabip Odası'nın yeni başkanı Prof. Dr. Ahmet Koç oldu.

Van Hakkari Tabipler Odası'nın seçimli genel kurulu tamamlandı. Demokratik Hekim Grubu adına adaylığını açıklayan Op. Dr. Ahmet Koç, üyelerin desteğini alarak açık ara fark  ile başkan seçildi. Van - Hakkari tabip odası seçimli genel kurulunda 490 kişinin oy kullandığı seçimde 320 oy Demokratik hekimler grubu alırken, Op. Dr Halil Başel’in Sağlıkta birlik platformu 160 oyda kaldı.

Demokratik Hekim Grubu başkan adayı Ahmet Koç sonuçları değerlendirdi. Koç, “Sağlıkta uygulanan politikaları eleştiren bir grup olarak seçime girdik.  Ve gördük ki Türkiye’de uygulanan sistemin hastanelerde hekimlere karşı şiddette yol açan, ağır iş yüküne yol açan bir sağlık sistemidir.''

Koç sözlerinin devamında, “Hekimler bu seçimle beraber sağlık sisteminden hoşnut olmadıklarını gösterdiler. Tabipler odası hastaneleri, sağlık ocaklarında, çalıştıranlar hekimlerdir ve doktorlardır. Dolayısıyla bu uygulanan sistemde aksaklıklar olduğunu bildikleri için tepkilerini bu şekilde bu seçimle dile getirdiler.''

5-397.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT