1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van-Gürpınar Otobüs Seferleri Başladı

Van-Gürpınar Otobüs Seferleri Başladı

Van-Gürpınar Otobüs Seferleri Başladı
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Van-Gürpınar arası otobüs seferleri başlatıldı.


Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Van - Gürpınar seferlerine başlayan yeni otobüslere halk büyük rağbet gösteriyor. Her gün düzenli olarak sabah 06.30’da ilk seferine başlayan otobüsler, akşam geç saatlere kadar kent merkezinden Gürpınar ilçesine giden ve yine aynı şekilde ilçe merkezinden Van’a gelen yurttaşlara ucuz ve kaliteli ulaşım hizmeti sunuyor. Ucuz ve kaliteli hizmetin yanı sıra yurttaşları eşsiz Van doğası ile bütünleştiren otobüsler, konforlu ulaşım ile sorunsuz ve tam zamanında seyahat imkanı da sağlıyor. 2 otobüsün sefere başladığı ilçe de sadece bir hafta içerisinde binlerce yurttaş otobüsleri kullandı. Yine öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan otobüsler, belirlenen güzergahlar ile sorunsuz bir şekilde sabah okullarına akşamları ise evlerine bırakılıyor.

Van merkezde yaşayan ve Gürpınar ilçesinde esnaf olan Emin Koç, hayata geçirilen otobüs seferleri ile birlikte yıllardır ulaşım konusunda yaşadıkları sorununun ortadan kalktığını ifade etti. Otobüslerin sefere başlaması ile birlikte ilçe merkezinde bulunan iş yerine tam zamanlı gittiğini ve dönüş yolunda da aynı rahatı yaşadığını dile getiren Koç, “Otobüsler sefere başladıktan sonra, iş yerime düzenli olarak gidip gelmeye başladım. Esnaf oluşumdan kaynaklı kimi zamanlar gece geç saatlere kadar iş yerimin açık olması gerekiyordu. Daha önce minibüsler belli saatten sonra kent merkezine ulaşım yapmıyorlardı. Bu da bir esnaf olarak bana sıkıntı yaşatıyordu. Şimdi ise otobüsler sayesinde istediğim zaman işime giderken, akşam saatlerinde ise evime dönebiliyorum. Bu anlamda yaşadığım sorunu ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Otobüs sayısının fazlalaştırılarak, yurttaşların daha çok faydalanmasını istiyoruz” dedi.

Gürpınar’da oturan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde öğrenci olan Fehim Özyaşar ise, belediyenin başlattığı otobüs seferleri için teşekkür ederek, başlatılan seferlerle rahat bir ulaşıma kavuştuklarını dile getirdi. Otobüs seferlerinin başlaması ile birlikte sadece bir hafta içerisinde yüzlerce üniversite öğrencisinin belediyenin otobüslerinden faydalandığını söyleyen Özyaşar, “Biz öğrenciler belediye otobüslerini kullanıyoruz. Nedeni ise; hem ucuz hem konforlu olmasıdır. Daha önce minibüsler tam dolmadan hareket etmiyordu, bu da biz öğrenciler için derslere geç kalmak anlamına geliyordu. Yine akşam dönüş yolunda minibüsleri kaçırmamak için tüm sosyal aktivitelerden geri kalıyorduk. Şimdi ise bu sorunumuz tamamen ortadan kalktı. Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu çalışma ile belediyeciliğin ötesine geçerek, halkçı ve halkı esas alan çalışmaları hayata geçirdi. Taleplerimizi dikkate alarak yıllardır yaşadığımız ulaşım sorununu ortadan kaldırdı” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı otobüs seferleri halkın tüm kesiminden taktir alırken, toplu ulaşımda belediye otobüslerini kullanan CHP Gürpınar İlçe Başkanı Seyfettin Kural da, kış ayı olmasından dolayı ulaşımda özel araç yerine belediye otobüslerini tercih ettiğini söyledi. Kural, “Doğru olanı savunacaksınız, taktir edeceksiniz. Büyükşehir Belediyesi, başlatmış olduğu otobüs seferleri ile birlikte hayatımızı kolaylaştırdı. Bu çalışma anlamlı ve gurur vericidir. Ben siyasi kimliği olan bir yurttaş olarak belediyenin bu çalışmasından dolayı oldukça memnun ve mutluyum. Daha önce akşam 16.00’dan sonra kent merkezinden evimize gelemiyorduk. Ticari taksilere dünyanın parasını vererek evlerimize gidebiliyorduk. Okul okuyan çocuklarımızı her akşam cadde ortalarında bekliyorduk. Şimdi ise bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı. Bunu taktir etmemek, bu çalışmayı görmemek haksızlık olur. Ben bu çalışmadan dolayı CHP Gürpınar İlçe Başkanlığı adına Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT