1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Güçbirliği Platformu’nun toplanacağı tarih belli oldu

Van Güçbirliği Platformu’nun toplanacağı tarih belli oldu

Van Güçbirliği Platformu’nun toplanacağı tarih belli oldu
A+A-

Van'ın sorunları ve çözüm önerilerine dair çalışmalarını sürdüren Van Güçbirliği Platformu, 4. toplantısını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Platform, bu kez de “Van İlinin Kültür, Turizm ve Sanat Alanlarındaki Sorun ve Çözüm Önerileri”ni masaya yatıracak. Kentin önceliklerinin belirlenerek, farkındalık oluşturma ve mevcut sorunlara çözüm üretme amacıyla oluşturulan platform, Van’ın kültür, turizm ve sanat alanlarındaki eksikliklerini de es geçmedi.

Oluşturulan alt komisyonlarca önceden tespit edilen, kentin tanıtımına yönelik önemli aksaklıklar ile bu aksaklıkların süratle giderilmesine yönelik kısa, orta ve uzun vadeli çözümlerin de irdeleneceği toplantı, 29 Eylül 2016 Perşembe günü saat 15.00’te Elite World Otel’de gerçekleştirilecek.

Güçbirliği sekretaryasının, gündem maddelerine ilişkin bilgi arzı ile başlayacak olan toplantı, Kültür, Turizm ve Sanat İhtisas Komisyonu tarafından hazırlanan raporun sunumu ile devam edecek.

AK Parti Van Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay tarafından yapılacak açılış değerlendirmelerinin ardından, platform üyelerince genel değerlendirmeler görüşülecek.
Kapanış konuşmalarıyla sona erecek olan toplantıya, Mütevelli Heyeti Başkanı Van Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay ve Yönetim Kurulu Başkanı Vali İbrahim Taşyapan’ın yanı sıra vali yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları, üniversite rektörü, meslek kuruluşları ve meslek oda başkanları, iş dünyası ve sanayiciler, sendika, vakıf ve basın kuruluşlarının temsilcileri katılacağı belirtildi. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum