1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Van Gölü Sahili Renkleniyor

Van Gölü Sahili Renkleniyor

Van Gölü Sahili Renkleniyor
A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan ücretsiz yaz spor okulları kapsamında kano, yelken, kürek ve yüzme kursları Van Gölü sahiline yeni bir renk kattı.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlere yönelik yaz spor okulları yelken, kano, kürek ve yüzme kurslarına aileler tarafından da yoğun bir ilgi gösteriliyor. Deneyimli antrenör himayesinde açılan kurslarda antrenör Yusuf Ürün, Van Gölü sahilinde çocukları ve gençleri yetiştirecek. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Edremit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Iğdır, Su sporları merkezinde devam eden kano, yelken, kürek ve yüzme kurslarında güzel gelişmelerin olduğunu belirterek, ilde su sporlarının geliştirilmesi için çalışan, gayret gösteren başta il müdürü Aslan Sinir’e ve antrenörlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti. İlçe Müdürü Mustafa Iğdır, “Bizler bu güzel ve donanımlı tesisimizde çocuklarımıza Van’ımız için büyük bir zenginlik kaynağı olan Van Gölü’nde yapılacak olan su sporlarının eğitimlerini veriyoruz. Bulunduğumuz mekânın yenileme çalışmalarına önceden başladık. İmkânlar ölçüsünde daha güzel hale gelmesi için çalışıyoruz. Gerçekten Van Gölü’nde yapılan kano, yelken ve kürekler gölümüzü renklendiriyor ve binenler zevk alıyor. Gençlerimiz için yaptığımız her hizmeti halkımızın adına yapıyoruz. En küçüğünden en büyüğüne herkes istifade edebileceği bir mekânı güzelleştirmek canlı tutmak hepimizin vazifesi olmalıdır. Ufak tefek eksiklikler olabilir. Hep birlikte bu eksiklikleri tamamlarız, önümüzde engeller olabilir, bu engelleri yine hep birlikte aşarız dedi. Van Gölü’nde yaz spor okuluna kayıtlı bütün çocuklarımız müdürlüğümüze ait otobüslerle taşınıyor. Çocuklarımız geleceğimizin kıymetli varlıklarıdır. Onlar için ücretsiz servisler koyuyoruz. Spora ve sporcuya desteklerimiz artarak devam etmektedir. Burada kurslara katılacak olan çocuklarımıza, gençlerimize, velilerimize ve hocalarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Van Gölü’nden başarılı sporcular çıkacaktır” dedi.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kano antrenörü Yusuf Ürün ise, “İlimizde bu tesisimizin ilk kurulduğu zamanlarda insanlarımızın burada ne tür faaliyetlerin olacağını ve nasıl yapılacağını soruyorlardı ama bizler ilimiz sınırları içerisinde bulunan Van Gölü’nde su sporlarının yapılacağını ve buradan yarışmalara sporcular yetiştireceğimizi hedefledik ve bu hedefimize ulaştık. Yaz spor okulları kapsamında yüzme kurslarımızda 120, kürek kurslarımızda 15, kano kurslarımızda 42 ve yelken kurslarımızda ise 18 öğrencimiz bulunmakta bu öğrencilerimiz gayet gayretli ve başarılı öğrenciler. Yüzme yarışmalarında dereceye giren sporcularımız var inşallah kano, yelken ve kürek yarışmalarında da dereceye girecek öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. İlimizde yapılan su sporlarına malzeme ve kurslar konusunda bizlere destek olan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

VAN GÖLÜ SAHİLİ SPORCULAR İLE RENKLENİYOR

VAN GÖLÜ SAHİLİ SPORCULAR İLE RENKLENİYOR

VAN GÖLÜ SAHİLİ SPORCULAR İLE RENKLENİYOR

VAN GÖLÜ SAHİLİ SPORCULAR İLE RENKLENİYOR

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT