1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden 2012 Değerlendirmesi Yusuf İdiz Van

Van Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden 2012 Değerlendirmesi Yusuf İdiz Van

Van Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden 2012 Değerlendirmesi  Yusuf İdiz    Van
A+A-

Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2012 yılı değerlendirilmesi yapıldı. İl genelinde yapılan faaliyetlerin 11 aylık bölümünü değerlendiren Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdü

Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2012 yılı değerlendirilmesi yapıldı.
İl genelinde yapılan faaliyetlerin 11 aylık bölümünü değerlendiren Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, kentte her türlü gıda ve yem maddelerinin üretimi, tüketimi ve satışı ile ilgili işlemlerde denetim ve kontrol hizmetleri yürütüldüğünü belirtiler. Yetkililer, "Bu kapsamda ilimizde 2012 yılı içerisinde Kasım ayı sonu itibariyle 686 gıda üretim yeri, bin 798 gıda satış ve toplu tüketim yeri, 8 yem fabrikası ve 'Alo 174' gıda hattına gelen ihbar ve şikayetlere istinaden 72 gıda işletmesi denetlenmiştir. Denetimler sonucunda ilgili mevzuata aykırı hareket eden 34 işletmeye idari para cezası uygulanmıştır" dedi.
İl genelinde hijyenlik konusunda çeşitli eğitimler verildiğini ifade eden yetkililer, "İlimizde çeşitli dönemlerde süt, bal ve ekmek sektörlerine mevzuat değişiklikleri konusunda bilgilendirme eğitimleri verilmiştir. Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan protokol gereği ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan tüm personelin hijyen eğitimi almasına ilişkin zorunluluk getirilmiştir. Bununla ilgili olarak 9 ilçe ve merkezde 367 kişiye 'Ekmek Hijyen Eğitimi' verilmiştir. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan 346 kişi 'Hijyen Eğitimi Belgesi' almaya hak kazanmıştır. Eğitimlere düzenli periyotlarla devam edilecektir" şeklinde konuştu.
(Yİ-MET-Y)

05.01.2013 13:37:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT