1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN-ERİVAN UÇUŞLARIN İPTAL!

VAN-ERİVAN UÇUŞLARIN İPTAL!

VAN-ERİVAN UÇUŞLARIN İPTAL!
A+A-

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Van Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Van-Erivan uçak seferlerinin iptalinin kendilerini sevindirdiğini söyledi.


Borajet’in yarın yapacağı ilk Van-Erivan uçak seferlerinin iptal edilmesinin ardından bir açıklamada bulunan Ermiş, iptalin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Hiçbir şekilde turizme karşı olmadıklarını ancak bu uçak seferlerinin siyasi bir amaç güttüğünün iddia eden Ermiş, “Biz misafirperver bir ülkeyiz. Asla turizme ve ülkemizi ziyaret eden turistlere karşı değiliz. Ancak bu uçuş seferinin Van'ın kurtuluş günü yıldönümüne denk getirilmesi siyasi bir amaç güttüğünün kanısındayım. Bunun yanında Borajet ve Türk Hava Yolları yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu uçak seferleri hakkında herhangi bir bilgilerinin olmadığını söylediler. Ayrıca Erivan-Van uçak seferinin siyasi bir amaçla yapıldığının neden kanısındayım? Çünkü İstanbul’dan Ermenistan’a haftada 3 uçak seferi var. Van’dan ise karayolu ile 4 saatte Ermenistan’a varılıyor” dedi.


Ermenistan diasporasının Van’ı batı Ermenistan’ın sözde başkenti olarak bildiğini vurgulayan Ermiş, “Dernek olarak, genel merkez Iğdır Uluslararası Asimder ve Azerbaycan’da bulunan Beynel Halk Diaspora Merkezi Başkanlığı ile koordineli çalıştık. Bu çalışmamızın meyvesini de aldık. Ayrıca Akdamar Kilisesi’ni geçtiğimiz günlerde ziyarete gelen İran’dan, Avrupa’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Ermeniler vardı. Biz yıkılmış olan kiliseyi restorasyondan geçirerek ibadete açtığımız halde, onlar ise Nahçıvan’da, Azerbaycan’da işgal altındaki ibadethaneleri hayvan barınağı haline getirmişlerdir” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT