1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN EMİTT'TE TANITILDI

VAN EMİTT'TE TANITILDI

VAN EMİTTTE TANITILDI
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu\'nun da katılmış olduğu dünyanın en büyük 5\'nci turizm fuarı EMİTT’te, Van\'ın tarihi ve kültürel değerleri, on binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiye tanıtıldı.

 

 

 

İstanbul-Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 17'ncisi düzenlenen dünyanın en büyük 5'nci turizm fuarı olan EMİTT turizm fuarında, 12. holde açılan Van Standına,  ziyaretçiler 4 gün boyunca yoğun ilgi gösterdi.

Her yıl farklı bir yenilikle EMİTT fuarına katılan Van Valiliği, bu yıl da ilklerin öncüsü oldu. Van Denizi suyunun insan vücudundaki çeşitli yara, egzama ve mantar türü hastalıkları iyileştirdiği, sinüzite iyi geldiği ve cildi güzelleştirdiğinden hareketle Van Denizi suyundan 10 bin şişe hazırlanarak standı ziyaret eden kişilere dağıtıldı.

EMİTT Fuarında bir ilk daha yaşandı. Özel yöntemlerle uyutulan uçan balık inci kefali, stantta hazırlanan akvaryuma getirildi. Van’ın sodalı sularında yaşayabilen tek canlı türü olan İnci Kefalinin eşsiz göç yolculuğu da  ziyaretçilere anlatıldı.

Uzun süreden beri karasal yayın yapan Van'ın yerel kanallarından Van TV’nin uydu yayına başlaması ile EMİTT Fuarındaki Van Standından canlı yayın yapıldı ve tüm dünyaya standın güzelliklerini izleme imkânı sunuldu.

Onlarca yerli ve yabancı TV kanalının ziyaret ettiği Van standını birçok ünlü sanatçı da ziyaret etti. Van'ın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı Fuarda ziyaretçilere Van kahvaltısı ikram edildi.

Uzun beyaz tüyleri, biri mavi, diğeri sarı göz rengiyle, evcil ve uysal olma özeliğiyle Van'ın en önemli simgelerinden biri olan Van Kedisi, ayrı bir ilgi odağı oldu.

Van oturma gecesinde seslendirilen Van yöresine ait hareketli parçalarla halaya duran onlarca ziyaretçi, saatlerce coşkulu anlar yaşadı. 

 

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT