1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van, Emitt'te Dünyaya Tanıtıldı

Van, Emitt'te Dünyaya Tanıtıldı

Van, Emittte Dünyaya Tanıtıldı
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu'nun da katılmış olduğu dünyanın en büyük 5'nci turizm fuarı EMİTT'te, Van'ın tarihi ve kültürel değerleri, on binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiye tanıtıldı. İstanbul-Be

Van Valisi Münir Karaloğlu'nun da katılmış olduğu dünyanın en büyük 5'nci turizm fuarı EMİTT'te, Van'ın tarihi ve kültürel değerleri, on binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiye tanıtıldı.
İstanbul-Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde bu yıl 17'ncisi düzenlenen dünyanın en büyük 5'nci turizm fuarı olan EMİTT Fuarı'nda, 12. holde açılan Van Standına ziyaretçiler 4 gün boyunca yoğun ilgi gösterdi. Her yıl farklı bir yenilikle EMİTT Fuarı'na katılan Van Valiliği, bu yıl da ilklerin öncüsü oldu. Van Denizi suyunun insan vücudundaki çeşitli yara, egzama ve mantar türü hastalıkları iyileştirdiği, sinüzite iyi geldiği ve cildi güzelleştirdiğinden hareketle Van Denizi suyundan 10 bin şişe hazırlanarak standı ziyaret eden kişilere dağıtıldı. Özel yöntemlerle uyutulan inci kefali balığı, stantta hazırlanan akvaryuma getirildi. Van'ın sodalı suyunda yaşayabilen tek canlı türü olan inci kefalinin eşsiz göç yolculuğu da ziyaretçilere anlatıldı.
Uzun süreden beri karasal yayın yapan Van'ın yerel kanallarından olan Van TV'nin uydu yayına başlaması ile EMİTT Fuarı'ndaki Van standından canlı yayın yapıldı ve tüm dünyaya standın güzelliklerini izleme imkânı sunuldu.
Onlarca yerli ve yabancı TV kanalının ziyaret ettiği Van standını birçok ünlü sanatçı da ziyaret etti. Van'ın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı fuarda ziyaretçilere Van kahvaltısı ikram edildi.
Uzun beyaz tüyleri, mavi ve sarı göz rengiyle Van'ın en önemli simgelerinden biri olan Van Kedisi, ayrı bir ilgi odağı oldu.
(MSA-Y)

29.01.2013 15:57:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT