1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Ekonomisine 50 Milyon TL'lik Katkı

Van Ekonomisine 50 Milyon TL'lik Katkı

Van Ekonomisine 50 Milyon TL'lik Katkı
A+A-

Bu yıl 6’cısını düzenlenen Doğu Anadolu Tarım ve Hayvancılık Fuarı değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda söz alan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, fuarın Van ekonomisine 50 Milyon TL katkı yaptığını belirtti.

Burhan Ergin - Uğur Tunçdemir - Wan Haber

Bak Hele Bak Yusuf Konak Kahvaltı Salonunda gazetecilerle bir araya gelen Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ve Ajans Asya Fuarcılık Genel Müdürü Bahattin Abukan değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantıda ilk söz alan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, çatışmalı süreçte fuarların çok zor şartlar altında yapıldığını vurgu yaparak, “6’ncı Doğu Anadolu Tarım ve Hayvancılık Fuarını Pazar günü kapattık. Bu süreçte fuar yapmak çok zordur. Bunların altından kalkmak da çok kolay değil. Biz Allah’a şükür gayet başarılı bir şekilde fuarımızı yaptık. Fuarlar ilimizin tanıtımı için çok önemlidir” dedi.

Daha sonra söz alan Ajans Asya Fuarcılık Genel Müdürü Bahattin Abukan ise 14-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara Hakkari, Kars, Muş, Ağrı, Iğdır, Bitlis, Siirt, Van ve ilçelerinden toplamda 32 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı. Abukan, 70 ulusal firmanın katıldığı fuarın çok verimli ve bereketli geçtiğini ifade etti.

ABUKAN: BÖLGE EKONOMİSİNE 50 MİLYON TL KATKI SAĞLADIK
Ajans Asya Fuarcılık Genel Müdürü Bahattin Abukan, fuarların il ve bölge ekonomisi için çok önemli olduğunu belirterek, “Kentimiz adına nasıl daha iyi fuarlar yapıp kent Ekonomisine nasıl daha fazla girdi sağlayabiliriz bunun çabası içerisinde olduk. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz fuarımızda ilimiz ve bölgemiz ekonomisine yaklaşık 50 milyon TL’lik bir katkı sunmayı amaçlıyorduk ve bunu başardık. Bizimle eş zamanlı olarak gerçekleşen tarım fuarlarıyla kendi fuarımız arasında bir kıyaslama yaptığımız da o illerden edindiğimiz bilgiler dahilin de çok daha verimli bir fuar geçirdiğimiz ortaya çıkmıştır. Fuarlarımız Tarım ve Hayvancılık sektöründe gerçekleşen büyük fuarlar ile rekabet edecek duruma gelmiştir.  Buda gösteriyor ki ilimizde yapılan fuarlar gün geçtikçe daha da iyiye gitmektedir” ifadelerini kullandı.

Ajans Asya Fuarcılık Genel Müdürü Bahattin Abukan, son olarak şunları kaydetti: “Bundan sonra düzenleyeceğimiz fuarlarımızı daha verimli kılarak uluslararası fuarlar haline getirmeyi hedefliyoruz.  Ayrıca bu fuarda bizden desteklerini esirgemeyen Van Valimize, Van Büyükşehir Belediyemize, Van İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze, Van Ticaret ve Sanayi Odamıza, Van Ticaret Borsamıza, Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımıza, Ziraat Odalarımıza, DAKA’ya fuar ana sponsorumuz Van Tümosan Otomotiv, katılım sağlayan firmalarımıza ve emeği geçen tüm kurum kuruluş ve STK’lara ve ayrıca bizleri tüm fuarlarımızda yalnız bırakmayan siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyor saygılar sunarız”

Daha sonra Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT