1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Büyükşehir Belediyesi'ne Tepkiler Büyüyor!

Van Büyükşehir Belediyesi'ne Tepkiler Büyüyor!

Van Büyükşehir Belediyesi'ne Tepkiler Büyüyor!
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Van-Tatvan karayolu üzerinde yapılarak hizmete sunulan Kocaeli-Van Dostluk Parkı’nın ismi ve işletmeciliğinin değiştirilmesinin belediye meclisi gündemine alınması, vatandaşların tepkisine neden oldu.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012 yılında tamamlanarak il özel idaresi bünyesinde hizmete sokulan Kocaeli-Van Dostluk Parkı’nın Van Büyükşehir Belediyesi meclisinin gündemine alınmasına vatandaş tepki gösterdi. Belediyeye devriyle mecliste parkın isminin değiştirilmesi ve işletmelerin iş akdinin feshinin görüşülmesine başlandı. Yöre halkı için başka bir belediye tarafından yapılan ve dostluğu andıran parkın adının değiştirilmesinin etik olmadığını belirten vatandaşlar, işletmesinin de belediyeye geçmesini istemediklerini söylediler. Belediyenin merkezde bulunan ve harabeye dönen parklara bakmadığını öne süren vatandaşlar, buranın da belediyeye geçmesi durumunda diğer parklarla aynı duruma geleceğini söylediler. İnsanların burada huzur bulduğunu ve hoşça vakit geçirdiğini dile getiren vatandaşlar, isminin de değişmesini istemediklerini söylediler. Van halkının burayı Kocaeli Parkı olarak bildiğini belirten vatandaşlar, “Van Büyükşehir Belediyesi buranın ismini değiştirirse bu büyük bir haksızlık olur. Ayrıca şimdiki ilginin olacağını ve vatandaşların artık buraya geleceğini düşünmüyoruz. Bunun yanında isminin değiştirilmesi de çok saçma. Belediye alt yapı sorunlarını çözmüyor, neden gelip buraya sahip çıkıyor onu da anlayamıyorum. Bizler parkın işletmeciliğinden de isminden de memnunuz” dediler.

Özel sektörün işini her zaman daha iyi yaptığını belirten vatandaşlar, bu nedenle buranın işletmesinin de yine özel sektörde kalması gerektiğini vurguladılar. Hemen hemen her akşam arkadaşlarıyla birlikte Kocaeli-Van Dostluk Parkı’na geldiğini ve güzel vakit geçirdiğini belirten Sümeyra Yeşilbora isimli vatandaş, “Gerek çevre düzenlemesi olsun, gerek çalışanlar olsun bizler çok memnunuz. Hizmetten de memnunuz. Ben şahsen belediyeye verilmesini istemem. İsminin değişmesinden de yana değilim, nasıl yapıldıysa öyle kalmalı. İnsanların ekmeğine de mani olmaya gerek yok. Zaten burada iş alanları yok, para kazanacak yerler yok. Bence bıraksınlar burası özel sektörde kalsın. Belediye almasın” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

4 Yorum